خیرمقدم به شماعزیزان وسروران گرامی ازاینکه بانظرات سازنده خود مارایاری می کنیدسپاسگزاریم
يائسگی زنان،به تاخیر انداختن و زودرس شدن از دیدگاه طب چینی و طب غربی

تفاوت دیدگاههای طب غربی و طب چینی در مورد یائسگی

 یائسگی در دیدگاه طب غربی:

یائسگی در دیدگاه طب غربی - در طب غربی یائسگی را به تخمکهایی که در تخمدان یک زن وجود دارند می گویند.

در دوران جنینی یک دختر که در رحم مادرش وجود داشته ، پس از بلوغ این تخمکها هر ماه آزاد می شوند تا زمانی که تعداشان آنقدر کم می شود که بدن میزان هورمون کافی برای آزاد کردن آنها در اختیار نداشته در نتیجه میزان هورمون و تخمک لازم را برای باروری ندارد.

بنابراین تخمک گذاری ماهیانه بدن شروع به یائسگی می کند.

یائسگی یک تغییرات عمده ای در بدن زن تلقی می شود و بدن زنی که به طور منظم هورمونهایی مثل استروژن و پروژسترون ترشح می کرده به جای ترشح کردن این هورمونها از آنجایی که شدت و میزانشان کم می شود جای خودشان را به ترشح میزان کمی از هورمون مردانه تستسترون داده و آن خواص ضد حفاظتی،ضد دردی،ضد بیماری عروقی و خاصیت ضد پوکی استخوانکه هورمونهای زنانه دار می باشند را از دست می دهد.

بدن از یک سیستم زنانه به یک بدن مردانه تبدیل می شود و چاقی که یکی از مشکلات زنانه است آرام آرام تبدیل به عارضه ای مردانه می شود.همه اینها به دلیل تغییرات شدید از لحاظ هورمونی است که در بدن یک زن اتفاق می افتد و یائسه می شود. یائسگی علائم زیادی از لحاظ روحی و جسمی برای زن به وجود می آورد و زنهایی که یائسه می شوند با این علائم آشنا هستند مثل گرفتگی،تپش قلب،تحریک پذیری و غیره


 یائسگی در دیدگاه طب چینی:

یانسگی در دیدگاه طب چینی - از نظر طب چینی دوره های زندگی یک زن به هفت روز تقسیم می شود.وقتی به دوره هفتم یعنی 49 سالگی می رسد انرژی کلیه ها که نقش باروری در زن و مرد را به عهده دارند شروع به نقصان می کند و انرژی کلیه به حدی می رسد که نمی تواند انرژی رحم و تخمدانها را سیراب کند و وقتی نتواند انرژی کافی را برساند عادات ماهیانه شروع به کم شدن می کند و فواصل آنها طولانی می شود یا در مواردی که بدن انرژی کافی را نداشته باشد تا خون را نگه دارد عادات ماهیانه همراه با خونریزیهای شدید خواهد بود و اگر اینکه خون کافی در اختیار نداشته باشد زن دچار لکه بینی  می شود و موجب فواصل طولانی عادت ماهانه می شود

علاوه بر اینها عدم تعادل سرما و گرمای بدن نیز با موارد بالا همراه خواهد بود.(در طب چینی هدف تعادل در بدن است)وقتی یک ارگان مثل کلیه ها انرژیشان و عصاره حیاتی کم می شود(عصاره حیاتی در طب چینی در تخمکهای یک زن به ذخیره گذاشته می شود)و عصاره ی انرژی کلیه نیز در زن کم می شود، نمی تواند گرمای داخل بدن را کنترل کند.

سرما و عصاره نمی توانند افساری بر گرمای بدن بزنند زیرا گرما افسار گسیخته می شود و شروع به علائم گرما مثل تحریک پذیری،تپش قلب،بی قراری،عرق ریزش بدن،داغ شدن کف دست و پاها،سرخی صورت و علائم خاص دیگری را که خانمها تجربه کرده اند و به آن آشنا هستند ایجاد می شود. از نظر طب چینی این گره ی افسار گسیخته چون که پایه ای ندارد و چون که عصاره حیاتی گرما را تولید می کند و خود عصاره نیز کم شده، آرام آرام کم می شود و زن یائسه می شود

از نظر طب چینی چه عواملی باعث یائسگی زودرس می شود:

عواملی که باعث یائسگی زودرس می شود - از دیدگاه طب چینی عواملی که باعث می شوند انسان عصاره حیاتی بدن و کلیه ها را مصرف کنند به شرح زیر است:

اولا"ژنتیک نقش بسیار مهمی دارد و دوران نوزادی یک زن یعنی موقعی که در رحم مادر بوده و عصاره حیاتی در حال شکل گرفتن بوده است.اگر مادر نوزاد، بارداری آرام و بدون استرس و تغذیه مناسب داشته باشد تعداد تخمکهای نوزاد دختر در رحم به تعداد بالا خواهد بود و یائسگی دیرتری اتفاق می افتد از طرف دیگر میزان خرج کردن این عصاره چقدر

در طب چینی اعتقاد بر این است که اولین عادت ماهانه یک دختر در سن 14 سالگی یعنی پایان دوره دوم هفت ساله، اگر به دلایل محیطی،تغذیه ای،استرس ها،محرکها و هورمون هایی که در جامعه داریم ،هورمونهای که درون غذاها امروزه مقدارشان رو به فزونی است،این موارد باعث می شود تا عادت ماهانه زودتر شروع شود.

مثلا"در سن 12 سالگی باعث خونریزی می شود و تخمک های بیشتری هدر می رود و طبیعتا" دوره یائسگی زود تر اتفاق می افتد.نکته مهم تر اینکه اگر یک دختر در سن نوجوانی ورزشهای سنگین و بیخوابی های شبانه مکرر داشته باشد یا هر خستگی مزمنی می تواند انرژی کلیه های او را ضعیف کند.اگر دختری در سن 14 سالگی تا 21 سالگی(سنی که انرژی کلیه می خواهد شکوفا بشود)در این دوره ورزشهای سنگین و حرفه ای،ترسها،وحشت ها،بی خوابی های طولانی،امتحان کنکور و کارهای سنگین داشته باشد،انرژی کلیه باز هم تحلیل می رود و در دراز مدت تاثیر سویی خواهد داشت.

مساله دیگر که روی انرژی کلیه ها تاثیر منفی می گذارد، عادت ماهانه ی سنگین است،یعنی به جای یک بار در ماه به 2تا3 بار در ماه اتفاق بیافتد که انرژی بیشتری از کلیه ها و بدن دفع می شود و زودتر به نقص کلیه ها خواهد رسید. مسئله مهم دیگری که باید توجه داشت این است که اگر خانمها در سن 14 تا 21 سالگی سقط و زایمان داشته باشند یعنی در سنی که انرژی کلیه ها و بدن در حال رشد و رسیدن به شکوفایی است بنابراین بنیاد انرژی کلیه را ضعیف می کند.

از دیدگاه طب چینی بهترین دوره برای حاملگی سن 21 سالگی تا 28 سالگی است.از سن 28 سالگی تا 35 سالگی انرژی کلیه ها آرام آرام شروع به کم شدن می کند و در سن 35 سالگی تا 42 سالگی ضعیف تر می شود و از 42 تا 49 سالگی انرژی در اوج تنزل است که طبیعتا" یائسگی به دلیل کمبود انرژی حیاتی کلیه اتفاق می افتد

نقش کلیه های بدن بعد از یائسگی چیست؟

نقش کلیه های بدن بعد از یائسگی - نقش کلیه ها فقط در یائسگی و تولید مثل خلاصه نمی شود، در طب چینی کلیه ها استخوان و مغز استخوان را کنترل می کنند.کلیه ها خواب را تا حدی در کنترل خود دارند،اراده ی یک فرد در زندگی با کلیه ها کنترل می شود .مفاصل تا حدی به کلیه مربوط است و تغییر شکل استخوان،گودی کمر،کم شنوایی،صدا یا وزوز در گوش،ریزش موی سر،حافظه کوتاه مدت و احساس ترس را کلیه ها کنترل می کنند.

علائم پیری زود رس در طب چینی به عهده کلیه ها می باشد،مثلا" زنی که در سن 40 سالگی تصمیم به حاملگی می گیرد مانند این است که در سن 18 سالگی حامله شود چون در سن 18 سالگی انرژی کلیه در حال رشد است و در سن 40 سالگی در حال تحلیل انرژی می باشد،پس به همان اندازه به انرژی کلیه آسیب وارد می شود.مورد دیگر که بر کلیه ها اثر سو می گذارد ،مصرف داروهای هورمونی است که برای ناباروری زنان تجویز می شود و رحم به طور مصنوعی و مکرر تقویت می شود.  بعد از حاملگی اتفاق بیافتد یا نیافتد این مساله باعث یائسگی زودتر می شود.

آیا در طب چینی می شود یک زن دیرتر یائسه شود:

تاخیر در زمان یائسگی برای تاخیر در زمان یائسگی یک زن لازم است ،هنگامی که این زن در رحم مادرش یک جنین بوده،مادرش به یائسگی و حاملگی و باروری این دختر که در رحم دارد فکر کند.

برای این تاخیر مادر باردار باید از دلشوره ها و نگرانی ها،دوری کردن از محیط های پر سر و صدا با استرس(توصیه ی ما خواندن قرآن و نماز برای رسیدن به آرامش درونیمی باشد)و سبک زندگ و یا جایی و روشی ر فراهم ساز که ضمن حاملگی آرامش خاص داشته باشد و خواب آرام و مناسب،غذا های طبیعی می تواند بر سلامت نوزاد کمک کند و بعد از متولد شدن نوزاد مکانی را با آرامش و بدون استرس و با خوابخوب بزرگ شود که اولین عادات ماهانه ی این دختر به موقع شروع شود و سبک زندگی سالم را در پیش گیرد،تغذیه مناسب،روان آرام،ورزش سبک و مناسب که بتواند انرژی لیه را نگاه دارد که در سیکل های زندگی از آنها استفاده لازم را ببرند.در طب چینی با طب سوزنی روی نقاط کلیه کار می کنند تا بتوان انرژی کلیه ها را تقویت کرد که روی جوهره کلیه و بدن تاثیر بگذارد.

لازم به ذکر است در طب سوزنی مسیر های حیاتی وجود داردکه می تواند ذخایر را در اختیار رحم و تخمدان قرار دهند و یائسگی را از 2 سال تا 5 سال به تاخیر بیاندازد و حتی یائسگی هایی که 6 سال تا یک سال برای زن پیش آمده را برگرداند و 2 تا 5 سال دوران عادات ماهانه را به طور منظم تجربه کند.علاوه بر آن علائم یائسگی را می توان کنترل کرد.

در کنار طب سوزنی با تجویز بعضی از خوارکیها و دارو های گیاهی که در طب سنتی مواد گرما زا تلقی می شوند مثل عسل،زنجبیل،اسپنید و غیره می تواند باعث گرم شد کلی ها شود و باعث جلوگیری از یائسگی زود رس و یا به تاخیر انداختن یائسگی شود،توصیه دیگر اینکه یک دختر در سن پایین با روش طب سوزنی می تواند یائسگی دیرتر را بدون علائم یائسگی را تجربه کنند.

 

.

.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۲ساعت 10:15  توسط علی حمامی | 

حضرت محمد (ص) فرموده اند: خوردن عسل، استعمال بوی خوش، سوارکاری و نگاه کردن به سبزه نشاط آور است. به عقیده ابو علی سینا، عسل خوراکی است که جوانی را جاویدان می سازد، حافظه را نیرو می بخشد و گذشته را در خاطر زنده می کند، اندیشه را پاک می سازد، زبان را می گشاید و درد را ریشه کن می کند. بنابر نوشته ها و منابع مشخص می شود در دنیای قدیم چه از جنبه های غذایی و چه از حیثیت دارویی این ماده اعتبار و برتری چشم گیری به تمام معجون های خوراکی داشته است، حتی امروزه هم عده زیادی معتقدند، عسل طبیعی یک غذای کامل است که خواص درمانی زیادی دارد و بی تردید نه تنها از آن به عنوان ماده قندی، بلکه به عنوان معالج بسیاری از بیماری ها استفاده می نمایند.

 طبق بعضی از منابع علمی عسل طبیعی در بهبود بیماری های قلبی و گوارشی و ... کمک کرده و یک غذای مفید برای کودکان دو سال به بالا به حساب می آید که در رشد آن ها تأثیر به سزایی دارد، همچنین مصرف آن در کودکان و کهنسالان به علت هضم و جذب سریع حائز اهمیت است. عسل طبیعی به علت جذب سریع در داخل دستگاه گوارش، تخمیر الکلی ایجاد نمی کندو وجود اسیدهای آزاد در آن سبب جذب مواد چربی شده و کمبود آهن را جبران می کند. استفاده از آن به عنوان منبع انرژی در ورزش هایی چون : فوتبال، شنا، دو، کشتی، دوچرخه سواری بسیار معمول است. دانشمندان معتقداند که عسل طبیعی به علت داشتن قند زیاد و مواد معدنی و همچنین خاصیت باکتری کشی قوی برای پوشش محل جراحی مورد استفاده قرار گرفته است. آنها همچنین گزارش کرده اند که عسل طبیعی برای معالجه زخم های سطحی، زخم معده و برای ساختن بسیاری از داروها خصوصاً شربت سینه بکار می رود.

قندهای موجود در عسل علیرغم شیرینی زیاد به دندان ها هیچ صدمه ای وارد نمی سازد، بلکه آنها را سفید و لثه را محکم می کند. پروفسور واسکور گسترف عقیده دارد چنانچه شکر مدتی در دهان بماند، توسط باکتری تجزیه شده و موجب ایجاد اسید لاکتیک در دهان می شود که برای دندان مضر است، ولی عسل طبیعی برخلاف شکر چون دارای آنتی بیوتیک طبیعی می باشد هیچ گونه اسیدی در دهان تولید نکرده و دندان ها را ضد عفونی می نماید

.

توجه: تجویز عسل جهت بیماری ها تنها باید توسط پزشک متخصص صورت گیرد.

فواید فیزیولوژیکی عسل طبیعی

این تأثیرات را می توان به دو دستۀ  الف) مدارک صرفاً تجربی،  ب) شواهد و مدارک علمی و تأیید شده، تقسیم کرد :

الف) مدارک تجربی

فواید تغذیه ای عسل طبیعی

 عسل طبیعی به جهت سهولت جذب بهتر و مقاومت در برابر کوفتگی، مخصوصاً در مورد فعالیت های فیزیکی، مقاومت قوی را ایجاد می کند؛ همچنین کارایی بیشتر فکری را سبب می گردد. بنابر این هم افراد سالم هم افراد بیمار برای درمان هر نوع ضعف مخصوصاً در موارد هضم یا جذب غذا در بدن به آن نیاز دارند. به علاوه باعث افزایش رشد نوزادان، تثبیت مقدار کلسیم استخوان، کمک به درمان کم خونی و بی اشتهایی می شود.

فواید عسل طبیعی برای دستگاه گوارش

 عسل طبیعی هضم و جذب غذا را بهبود می بخشد و برای مشکلات روده ای مزمن و عفونی مثل یبوست، زخم اثتی عشر یا دوازدهه و ناراحتی های کبد، مفید است.

فواید عسل طبیعی برای سیستم تنفسی

در شرایط آب و هوایی معتدل و سخت، عسل طبیعی درمان شناخته شدۀ خوبی برای سرماخوردگی و ناراحتی ها و عفونتهای دهان و گلو و برونشیت می باشد. به نظر میرسد این اثر به غیر از خاصیت ضد باکتری بودن، مربوط به اثر آرام کنندگی و تسکین دهندگی فروکتوز موجود در آن باشد.

فواید عسل طبیعی در درمان پوست و زخم

عسل به علت خاصیت مرطوب کنندگی و تقویتی در ساخت کرمهاو مواد آرایشی کاربرد دارد. همچنین از آن در ساخت مواد دارویی یا قرار دادن مستقیم آن بر روی زخم، برای درمان درد ها و زخم های بالینی، زخم معده، زخم واریس و سوختگی یاد کرده اند. عسل طبیعی به مقاومت بدن در برابر عفونت و ترمیم بافت کمک می کند و موجب تسریع سرعت ترمیم زخم می گردد. اگر پس از سوختگی به موضع مالیده شود، سطح تاول را محدود ساخته و به ترمیم پوست سرعت می بخشد. در نوشته ها، شواهد تاریخی بسیاری از درمان انسان با عسل و یا کاربرد دامپزشکی (درد و زخم های باز و زخمهای پستان گاو) آن گزارش شده است. استفاده از نوعی کرم که روزی سه بار از آن استفاده می شود و از مقادیر مساوی عسل، آرد گندم سیاه و روغن زیتون تشکیل شده باشد، در درمان دردها و زخم های باز مثل زخم قانقاریا در اسبها بسیار موفق بوده است.

فواید عسل طبیعی برای ناراحتی های چشم

براساس نظریات سنتی از اروپا، آسیا و آمریکای مرکزی عسل طبیعی، آب مروارید چشم را مداوا می کند یا کاهش می دهد و در صورتی که مستقیماً در چشم ریخته شود، آماس ملتحمه و ناراحتی های مختلف قرنیه چشم را درمان می کند. این گفته بیشتر در مورد عسل های ملیپونید و ترگونید از آمریکای مرکزی و جنوبی و هند صدق می کند.

بیماری قند (دیابت)

بر خلاف تصور بعضی ها که عسل را برای بیماری دیابت بی ضرر می دانند، مصرف بدون تجویز پزشک برای آنان مضر می باشد. عسل را تنها می توان با دستور پزشک متخصص جایگزین مقدار قندی نمود که برای بیمار مجاز می باشد و مصرف آن به عنوان قند اضافی بر آنچه در رژیم آنها پیش بینی شده مجاز نیست. با این وجود در عسل مصرفی بیماران دیابتی هرچه قند فروکتوز بیشتر از گلوکز باشد برای آنها بهتر است، به همین دلیل عسل اقاقیا که فروکتوز بیشتری دارد برای بیماران دیابتی توصیه می گردد.

بررسی ها نشان می دهد که میزان انسولین در هنگام مصرف عسل طبیعی کمتر از مصرف سایر غذاها با کالری مشابه است و میزان قند خون مدت کوتاهی پس از خوردن آن در مقایسه با دیگر غذاهای هم کالری کمی بالاتر بوده است. در بررسی سلامتی افراد مشخص شده است که مصرف محصولات عسلی، قند خون را کمی نسبت به مصرف مقدار مشابه ساکارز بالا می برد.

درمان دارویی به روش هندو

در نظامهای درمانی سنتی همچون درمان بومی به روش هندو، اساساً از عسل به عنوان غذای نیروبخش برای نوزادان تازه متولد شده، جوانان، افراد مسن و برای دوران نقاهت بیماری و کشاورزان سخت کوش استفاده می شود.

سایر فواید عسل طبیعی

گفته میشود عسل طبیعی فعالیت کلیه را متعادل ساخته، در کاهش تب و جلوگیری از بی خوابی مؤثر است. همینطور در بهبود سلامتی افرادی که با الکل دچار مسمومیت شده اند و حفاظت کبد کمک می نماید؛ البته این تأثیرات به شهد (مایع غلیظ شده قندی ) فروکتوز نیز نسبت داده می شود. قلب، جریان خون، ناراحتی های کبد و به طور کلی بیمارانی که دوره نقاهت خود را می گذارنند، پس از تزریق محلولهایی با 20 تا 40 درصد عسل در آب بهبود حاصل می کنند.

ب) شواهد علمی و تأئید شده

آن طور که از شواهد علمی بر می آید بهتر است که عسل را به عنوان یک غذا در نظر بگیریم تا یک دارو. تمام خواصی که توضیح داده شد حداقل برای استفاده داخلی بدن، به نوعی به اثرات تغذیه ای نسبت داده می شود. بعضی از خواص درمانی در عسل طبیعی به تأیید علمی رسیده است. البته این خواص درمانی فقط مربوط به عسل نیست بلکه این خواص در ساختمان اکثریت قندهای موجود در آن است، لذا می توان آن را در دیگر مواد شیرین قند دار نیز یافت. وقتی قند برای اولین بار در اروپا وارد بازار شد به عنوان دارو برای بیماریهای متعدد تجویز گردید و با احتیاط بکار گرفته شد.

عسل طبیعی منبع انرژی

عسل طبیعی به عنوان یک ماده غذایی اساساً از قندهای ساده فروکتوز و گلوکز تشکیل شده و کالری لازم بدن را به سرعت تأمین و در نهایت انرژی مورد نیاز برای افراد سالم و بیمار را فراهم می کند، که در حقیقت راهی سریع برای دستیابی به انرژی بدون نیاز به صرف زمان طولانی یا فعالیت هضم پیچیده است.

عسل طبیعی منبع مواد مغذی

اغلب مصرف عسل طبیعی به خاطر مواد مغذی مثل ویتامین ها و مواد معدنی توصیه می شود، اما به دلیل کم بودن این مواد نمی توانند مکمل قابل توجهی در یک رژیم غذایی باشند. مواد مغذی در عسل فرآوری نشده می توانند کیفیت بالایی داشته باشند.

سایر موارد استفاده

استفاده خاص عسل تحت شرایط کنترل شده و آزمایشگاهی، سبب بهبود سریع زخم حیوانات، بهبود زخمهای ناشی از سوختگی در موش ها و انواع مختلف زخم در انسان بعد از عمل شده است. تحریک بافت توسط عسل، زخم و مدت زمان بهبودی را کاهش می دهد همچنین به زخم یا پوست نو و ظریف نمی چسبد و در بسیاری از بیمارستان های مناطق حاره، جایی که آنتی بیوتیکها و سایر داروها کم یاب می باشند، از آن به عنوان داروی موفقیت آمیزی استفاده می شود.

عسل طبیعی قوی ترین ضد باکتریایی

عسل طبیعی ساده ترین و پر مطالعه ترین فعالیت و اثر ضد باکتریایی را دارد. فعالیت ضد باکتری آن معمولاً به تراکم بالای قند و خاصیت اسیدی آن نسبت داده می شود. این ویژگی تا حدودی می تواند پاسخی برای اثر استرلیزه عسل روی زخم ها و برخی از عفونتهای ناشی از سرماخوردگی باشد، اما اثر مفید آن را روی زخم های ناشی از سوختگی و بهبود سریع تر زخم با خراشهای بافتی، توجیه نمی کند. پژوهشی نشان داده است که پوست پیوندی در صورت قرار داده شدن برای 12 هفته در عسل به میزان صددرصد پاسخ مثبت می دهد. از سوی دیگر به نظر می رسد عسل علاوه بر گلوکز اکسیداز دارای مواد ناشناخته دیگری است که تأثیرات ضد باکتری را موجب می شوند، از آن میان می توان پلی فنلها را نام برد. فعالیت ضد باکتری انواع مختلف عسل تفاوتهای زیادی با یکدیگر دارند و آزمایشها نشانگر آن است که اگر عسل حرارت بیند و یا به مدت طولانی در معرض آفتاب قرار گیرد، فعالیتهای ضد باکتری آن کاهش می یابد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۲ساعت 15:36  توسط علی حمامی | 

در طول ماه مبارک رمضان رژیم غذایی شما نباید با حالت عادی تفاوت زیادی داشته باشد و باید به گونه ای باشد که وزن شما کاهش یا افزایش زیادی نداشته باشد. البته برای افرادی که اضافه وزن دارند ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی جهت کاهش وزن مختصر و همچنین کسب آمادگی برای شروع برنامه کاهش وزن بعد از ماه مبارک است.

سحری مثل ناهار
وعده سحری بهتر است مثل وعده ناهار باشد و غذای اصلی در این وعده صرف شود: انواع چلوخورش ها (البته کم چرب و سرخ نشده)، پلوهای مخلوط با حبوبات و سبزیجات (عدس پلو، لوبیا پلو و سبزی پلو) به همراه مرغ، ماهی یا گوشت به همراه سبزی خوردن یا سالاد و ماست برای این وعده مناسب است. مصرف سالاد و یک واحد میوه تابستانی به کنترل تشنگی تا اواسط روز کمک می کند. از نوشیدن چای بلافاصله بعد از اتمام سحری اجتناب کنید، زیرا باعث افزایش دفع ادرار و از دست رفتن نمک های معدنی مورد نیاز بدن در طول روز می شود. توصیه می شود از مصرف قند و شکر مخصوصا در وعده سحر پرهیز کنید، زیرا باعث احساس گرسنگی زود هنگام می شود. لازم به ذکر است که روزه داری بدون صرف سحری برای تمام گروه های سنی به ویژه نوجوانان و جوانان می تواند با عوارض زیادی همراه باشد. گرچه در طی ماه رمضان و به ویژه روزهای اول ممکن است هیچ کدام از عوارض، شکایتی را در فرد ایجاد نکنند، اما قطعا عوارض بلندمدتی خواهند داشت، بنابراین اهمیت ویژه ای به وعده سحری بدهید. حتی اگر سال ها بدون سحری روزه می گرفتید از امسال این عادت مضر را اصلاح فرمایید.

همزمان چند نوع غذا نخورید
وعده شام بهتر است با فاصله یک ساعت بعد از افطار باشد. سوپ سبزیجات و مرغ، آش جو، حلیم بدون روغن، خوراک لوبیا با هویج، عدسی، خوراک سبزیجات، خوراک گوشت بدون چربی، ماهی کبابی با کمی نان (بهتر است از نان های سبوسدار مثل سنگک استفاده کنید) به همراه ماست و خیار یا دوغ پروبیوتیک و سبزی خوردن یا سالاد از انتخاب های مناسب برای این وعده هستند. از مصرف چای بلافاصله بعد از شام نیز خودداری کنید، چون جذب آهن منابع غیر گوشتی را کاهش می دهد.

چند پیشنهاد برای وعده افطار
به هنگام افطار ابتدا روزه خود را با چای یا شیر گرم و خرما یا کشمش باز کنید، سپس به طور متناوب در طی هفته می توانید مقداری نان و پنیر و سبزی و گردو یا شامی یا انواع کوکو یا چند قاشق فرنی یا شیربرنج به آرامی میل کنید. پیش از احساس سیری دست از خوردن بکشید، زیرا بعد از ۲۰ دقیقه کاملا احساس سیری ایجاد می شود.

شام تا سحر
بهتر است به عنوان دسر بعد از شام از ۳ تا ۴ واحد میوه های تابستانی استفاده کنید. نوشیدن آب را در فاصله شام تا سحر (حداقل به میزان ۳ لیوان) فراموش نفرمایید.

پیشگیری از یبوست
استفاده از غذاهای حاوی فیبر شامل انواع میوه و سبزی، نان سبوسدار، نخود سبز، کدومسمایی، بلغور، اسفناج و سایر گیاهان مثل برگ چغندر، میوه های خشک مخصوصاً گلابی، آلو، انجیر و بادام برای پیشگیری از یبوست و احساس دیرتر گرسنگی در طی روز توصیه می شود.

بخورنخورهای افطار
رطب یا خرما + آب: افطار کردن با خرما سنت است و بهتر است تا شام چیز دیگری میل نشود. اما اگر خواستید چیز دیگری مصرف کنید بهتر است از شیرینی جات طبیعی مصرف کنید، مثل عسل به صورت شربت یا انگور و کشمش یا میوه های شیرین دیگر. آبی که هنگام افطار می نوشید بهتر است نه زیاد گرم باشد و نه زیاد سرد (معتدل). سعی شود افطار و شام با هم مصرف نشود، حداقل نیم ساعت بعد از افطار شام مصرف شود. در افطار لبنیات مثل دوغ و ماست مصرف نشود زیرا بسیار سرد است و برای مغز مضر بوده و چه بسا احساس کسالت به انسان دست دهد.

بخورنخورهای شام
حریره بادام با آرد برنج قهوه ای که با عسل یا شیره انگور یا شیره خرما شیرین شده باشد. نان + پنیر + سبزی + مغز گردو + چند عدد خرما یا مقداری انگور رسیده. اکتفا به یک نوع غذای ساده که بخار پز یا آب پز شده باشد مانند: انواع پلوها و خورش ها. می توان از غذاهای گوشتی یا غذاهای دریایی نیز در وعده شام استفاده کرد اما به مقدار کم (حداکثر ۲ بار در هفته)می توان از آش جو با کشک مرغوب استفاده کرد. می توان از انواع سوپ ها نیز استفاده کرد.

بخورنخورهای سحر
بهتر است در سحری از غذاهای گیاهی پخته یا خام استفاده شود. مثلا: سالاد فصل + ۲ قاشق غذا خوری جوانه گندم + لیمو ترش تازه و روغن زیتون و آن را خوب بجوید. سپس می توان مقدار کمی از غذاهای پخته گیاهی مانند پلو و خورش گیاهی استفاده کرد. به جای گوشت درسحری می توان از قارچ استفاده کرد. مقداری میوه و مغز بادام خام یا مغز گردو و پسته و فندق و تعدادی انجیر خشک، خوب جویده و بعد ۲ لیوان آب خنک نیز میل شود. می توان در سحری چند دانه خرما یا انجیر یا میوه های دیگر نیز تناول کرد. غذاهای حاوی حبوبات، خرما، پنیر، نان گندم سبوسدار، شیر، ماست محلی، میوه و سبزیجات، نیز می توان مصرف کرد.
توصیه های کلی

در هنگام شام و سحری فقط از یک نوع غذا استفاده شود که شامل سه گروه غذایی باشد و از مصرف چند نوع غذا باهم خودداری شود. حتما سحری میل شود، زیرا به فرموده پیامبر (ص) درآن برکت است و نیاز تغذیه ای بدن را در طول روز تامین می کند و از کاهش قند خون و از بی حوصلگی و خستگی و کاهش یادگیری جلوگیری می کند. در سحری غذاهای کم حجم مصرف و سعی شود غذاهای فیبردار مصرف شود. مصرف سبزیجات و میوه جات هنگام سحری و شام بسیار مناسب است و کمک به دفع سموم می کند و تشنگی در طول روز را کاهش می دهد.

در شام و سحر سعی شود از آرد سبوسدار استفاده شود(نانی که با آرد سبوسدار پخت شده باشد مانند نان سنگک). در سحری از مصرف غذاهایی مثل: کوکو سبزی، کوکو سیب زمینی، کتلت، گوشت سرخ کرده، جوجه کباب، ماهی کباب، همچنین غذاهایی که ادویه زیاد دارند خودداری شود، زیرا این غذاها موجب تشنگی می شوند. از مصرف غذاهای شیرین و چرب مثل زولبیا و بامیه خودداری شود. مصرف غذاهای ساندویچی و سس مایونز نیز ضرر دارد و مناسب نیست. جهت احساس تشنگی کمتر، می توان در پایان سحری لیموترش استفاده کرد. در شام و سحری از مصرف غذاهای سنگین و سرخ کرده پرهیز شود. بعد از مصرف سحری بلا فاصله نخوابید. در هنگام سحری از نوشیدن چای خودداری شود زیرا دفع آب بدن را زیاد می کند و موجب تشنگی می شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم مرداد ۱۳۹۲ساعت 14:32  توسط علی حمامی | 
درشبهای قدر محتاج دعایتان هستم ۰التماس دعا

مختـصری از مقـالات دکتـر استـفان مـارک


آنچه مسلم است، عادت های غذایی در سلامتی ما و تداوم این سلامتی بسیار موثر هستند و این خود ما هستیم كه تا حد زیادی با لحاظ كردن عادت های غذایی مناسب و صحیح، می توانیم از ابتلا به بسیاری از بیماری ها در بدن خود پیشگیری كنیم. دکتر استفان مارک، شخصی است که بیمارهای سرطانی را در مرحله آخر و با استفاده از روش های "نامتعارف" درمان کرده است و بسیاری از بیماران بهبود یافته اند. او به درمان طبیعی در مقابله با بیماریها معتقد است...


همه ما فکر میکنیم که خوردن میوه یعنی خرید میوه، پوست کندنش و فقط گذاشتنش توی دهان
اما به این سادگی که فکر می کنید نیست
بسیار مهم است که بدانیم چگونه و چه وقت باید میوه بخوریم

راه صحیح خوردن میوه ها چیست؟

این است که میوه ها را بعد از مصرف غذا نخورید
میوه ها باید زمانی خورده شوند که معده خالی است
اگر میوه ها را به آن صورت بخورید، نقش مهمی در مسموم کردن سیستم بدنتان خواهند داشت
بدنتان را با مقدار زیادی انرژی تامین میکنند
که این انرژی به جای مفید بودن باعث از دست دادن وزن و کاهش قدرت برای انجام دیگر فعالیتهای زندگی میشود

میوه مهم ترین خوراکیهاست
برای مثال در نظر بگیرید که دو تکه نان و یک تکه میوه خورده اید
تکه میوه آماده است که مستقیما وارد معده و روده تان شود
اما به دلیل آن دو تکه نان، از ورود سریع آن به معده جلوگیری می شود
در این بین همه غذا فاسد شده، تخمیر میشود و به اسید تبدیل میشود
به محض اینکه درون معده، میوه با غذا و آنزیمهای گوارشی
تماس پیدا میکند، همه حجم غذا شروع به از بین رفتن و فاسد شدن میکند

پس لطفا میوه های خود را زمانی مصرف کنید که معده تان خالی است
و یا قبل از خوردن وعده های غذاییتان میل کنید
شما بارها شنیده اید که بسیاری شکایت میکنند که هر زمان که هندوانه میخورم، غذا بالا می آید
و یا هر زمان که میوه درخت قهوه سودانی را می خورم معده ام نفخ میکند
زمانی که موز میخورم همه اش حس اینکه باید فورا به دستشویی بروم را دارم و غیره ...
در حقیقیت همه اینها اتفاق نخواهند افتاد اگر میوه را زمانی بخورید که معده تان خالی است.
میوه ها با غذای فاسد شده ترکیب میشوند و گاز تولید میکنند و در نتیجه شما بالا می آورید.
جالب است بدانید كه سفیدی مو، تاس شدن، گودی های سیاه زیر چشم و بسیاری مشكلات دیگر اتفاق نخواهد افتاد اگر با معده خالی میوه میل كنید
.

با توجه به تحقیقات دکتر هربرت شلتون، بایستی بدانیم که چنین موضوعی صحیح نیست
که بعضی از میوه ها مانند پرتقال، نارنج و لیمو خودشان اسیدی هستند.
چرا که همه میوه ها در بدن قلیایی میشوند.
اگر روش صحیح میوه خوردن را کاملا بیاموزید
به راز زیبایی، عمر طولانی، سلامت، انرژی، شادابی و وزن طبیعی دست پیدا خواهیم کرد

زمانی كه احتیاج به نوشیدن آب میوه دارید فقط آبمیوه تازه بنوشید، كنسروها و آبمیوه ها
حتی آب میوه هایی که بسیار سفت هستند را ننوشید
میوه های پخته شده را نخورید چراكه هرگز ماده مغذی میوه ها را دریافت نخواهید كرد
و فقط مزه شان را دریافت می كنید.
پختن تمامی ویتامین میوه ها را از بین می برد
.


به هر صورت خوردن میوه كامل بهتر از نوشیدن آب آن است
اگر باید آب میوه بنوشید طوری بنوشید که دهانتان پر شود و آن را آرام آرام ببلعید.
چرا که باید اجازه دهید که آب میوه با بزاق دهانتان قبل از قورت دادن آن کاملا ترکیب شود
میتوانید برای پاکسازی بدنتان 3 روز روزه ی میوه بگیرید
به مدت 3 روز فقط میوه بخورید
و در آخر متعجب میشوید از اینکه دوستانتان به شما میگویند
که چقدر پوستتان درخشان و صاف شده است.


کیوی: میوه کوچک اما بسیار مقوی

این میوه منبع خوبی از پتاسیم، منیزیم، ویتامین E و فیبر است
حجم ویتامین C این میوه دوبرابر حجم ویتامین C پرتقال استسیب: روزانه خوردن یک سیب، شما را از مراجعه به دکتر بی نیاز میکند

سیب مقدار کمی ویتامین C دارد، اما دارای آنتی اکسیدانها و فلاونهاست (ماده شیمیایی بیرنگ و متبلور)
که هر دوی اینها فعالیت ویتامین C در بدن را زیاد کرده و تسهیل می بخشند
و در نتیجه ریسک مبتلا شدن به سرطان روده، حملات قلبی و سکته کاهش پیدا میکند


توت فرنگی: میوه محافظ

توت فرنگی بالاترین قدرت اکسیدانها را در میان اکثر میوه ها دارد
و از بدن در برابر ابتلا به سرطان،
گرفتگی رگها و رادیکالهای آزاد محافظت میکند


پرتقال: دارویی شیرین

مصرف روزانه 2 تا 4 عدد پرتقال جلوی سرماخوردگی را میگیرد
کلسترول را کم میکند
از ایجاد سنگ در بدن جلوگیری کرده و یا سنگهای موجود در بدن را
از بین میبرد و همچنین ریسک ابتلا به سرطان روده را کاهش میدهد


هندوانه: بهترین تسکین دهنده تشنگی که از 92% آب تشکیل شده است

همچنین حاوی بالاترین دوز گلاتاتیون است که
به بالارفتن سیستم دفاعی بدن کمک میکند
همچنین آنها اصلی ترین منبع لیکوپین هستند که اکسیدانی برای مبارزه با سرطان است
دیگر مواد مغذی موجود در هندوانه ویتامین C و پتاسیم هستند


انبه: نشان بالاترین برای ویتامین C

آنها بهترین برندگان برای داشتن بالاترین میزان ویتامین C هستند
این میوه سرشار از کاروتین است که حاوی ویتامین A بوده
و برای چشم ها هم مفید میباشند


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

نوشیدن آب سرد بعد از غذا مساوی است با سرطان

میتوانید باور کنید؟
شاید نوشیدن یک لیوان آب سرد بعد از غذا، بسیار لذت بخش است
اما آب سرد مواد روغنی که در آن لحظه مصرف کرده اید را سفت میکند
و بلافاصله روند هضم غذا را کند میکند
زمانی که این رسوبها با اسید واکنش نشان میدهند و شکسته میشوند
و سریعتر از غذاهای جامد، توسط روده جذب میشوند
بسیار سریع این امر موجب چاقی و سپس سرطان میشود
بهتر این است که بعد از غذا، سوپ گرم و یا آب ولرم مصرف کنید

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

متنی مهم در مورد حملات قلبی

(مراحل حملات قلبی)
این یک شوخی نیست
خانمها باید بدانند که تنها نشانه حمله قلبی، احساس درد در بازوی چپ نمی باشد
به درد شدید در ناحیه فک و آرواره بسیار توجه کنید
هرگز اولین درد در ناحیه قفسه سینه را در هنگام حمله قلبی نخواهید داشت
حالت تهوع و عرق کردن شدید از نشانه های معمول است
درد آرواره ممکن است شما را از خوابی آرام بیدار کند
بهتر است مراقب باشید و آگاه هرچقدر بیشتر بدانیم، شانس بیشتری برای نجات یافتن داریم

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم مرداد ۱۳۹۲ساعت 13:23  توسط علی حمامی | 
در این مطلب درباره علل درد لگن در خانم ها برای شما صحبت می کنیم. درد لگن مربوط به درد شکم در قسمت زیر ناف می باشد. برای تشخیص و درمان مناسب مشکل، باید به پزشک متخصص مراجعه کرد.

طی دو مطلب 18 علت درد  لگن در خانم ها را می گوییم.

- آپاندیسیت

ورم و التهاب آپاندیس را آپاندیسیت می گویند.

آپاندیس، زائده ای کرم مانند است که به ابتدای روده بزرگ متصل می باشد.

علائم آپاندیسیت عبارت است از: درد شدید در قسمت پایین و راست شکم، تهوع و تب.

آپاندیس عفونی و ملتهب باید فورا تحت عمل جراحی قرار گیرد و برداشته شود، زیرا ناگهان می ترکد و عفونت را در سراسر شکم پخش می کند و این تهدیدی برای زندگی فرد می باشد.

 

2- سندرم روده تحریک پذیر (IBS)

سندرم روده تحریک پذیر، یک اختلال گوارشی مزمن می باشد که موجب درد شکمی تکرارشونده، گرفتگی عضلانی، نفخ، اسهال و یا یبوست می شود.

پزشکان هنوز علت مشخص این سندرم را نیافته اند، اما راه حل هایی برای توقف و کنترل علائم یافته‌اند.

این راه حل ها شامل: تغییر رژیم غذایی، کنترل استرس و داروهایی برای درمان اسهال و یا یبوست می باشد.

3- تخمک گذاری دردناک

اگر شما در بین خونریزی های عادت ماهیانه، دچار درد شدیدی در زیر شکم می شوید، ممکن است بدن در حال تخمک گذاری باشد.

در طی تخمک گذاری، تخمدان تخم را به همراه مایعات و خون آزاد می کند که این آزاد کردن باعث درد شکم می شود.

این درد ممکن است ماه به ماه تغییر جهت دهد.

این درد مضر نیست و در طی چندین ساعت از بین نمی رود.

- درد قاعدگی

هر ماه، پوشش بافتی به نام آندومتر در دیواره داخلی رحم ساخته می شود.

در صورت باردار شدن، جنین در آندومتر کاشته می شود و رشد می کند. ولی اگر باردار نشوید، این پوشش شکسته شده و در طی خون ریزی عادت ماهیانه از بدن دفع می شود.

زمانی که رحم به بیرون راندن خون کمک می کند، دردهای قاعدگی رخ می دهد.

معمولا این درد در قسمت پایین شکم و یا کمر احساس می شود و 1 تا 3 روز ادامه دارد.

گرم نگه داشتن شکم و مصرف مسکن های ضددرد می تواند به کاهش درد کمک کند.

- سندرم پیش از قاعدگی (PMS)

PMS از تغییرات خلق و خو و میل شدید به غذا شناخته می شود.

این سندرم باعث گرفتگی شدید عضلات شکم، کمردرد، سردرد، حساس شدن سینه ها و بروز جوش می گردد.

تغییرات هورمونی باعث این مشکل می شود. تصویر کناری، تغییرات هورمونی بدن یک خانم را در طی یک دوره قاعدگی طبیعی نشان می دهد (برای مشاهده تصویر بزرگ روی آن کلیک کنید).

داشتن استرس، ورزش نکردن و کمبود برخی ویتامین ها باعث بدتر شدن این علائم می گردد.

اگر این مشکل با فعالیت های روزانه شما تداخل داشته باشد، به پزشک مراجعه کنید.

تغییر روش زندگی و مصرف داروها اغلب کمک کننده است.

- حاملگی خارج رحمی

این نوع حاملگی، نیاز فوری به درمان دارد.

هنگامی که جنین در جایی بیرون از رحم رشد می کند، بارداری خارج رحمی رخ می دهد.

معمولا بارداری خارج رحمی در لوله های فالوپ رخ می دهد.

علائم این مشکل عبارت است از: درد شدید و یا گرفتگی لگن (به خصوص در یک طرف بدن)، خونریزی واژن، تهوع و سرگیجه.

 - بیماری التهاب لگن (PID)

یکی از جدی ترین عوارض بیماری های مقاربتی، بیماری التهابی لگن می باشد.

این التهاب باعث آسیب دائمی رحم، تخمدان و لوله های فالوپ می گردد.

در شکل مشاهده می کنید که لوله های فالوپ، قرمز و متورم می شوند. در حقیقت، این التهاب باعث ناباروری در زنان می گردد و این ناباروری قابل پیشگیری می باشد.

علائم این مشکل شامل: درد شکم، تب، ترشحات غیرطبیعی واژن و درد در حین مقاربت جنسی و یا ادرار کردن می باشد.

التهاب لگن توسط آنتی بیوتیک و در موارد جدی تر با کمک عمل جراحی درمان می شود.

- کیست تخمدان

در طی دوره قاعدگی، فولیکول باز می شود و تخم را رها می کند.

گاهی اوقات، فولیکول برای رهاسازی تخم باز نمی شود و یا بعد از آزاد کردن تخم دوباره بسته می شود و توسط مایعات ورم می کند و کیست های تخمدانی را بوجود می آورد.

معمولا، این کیست ها بی ضرر هستند و به خودی خود از بین می روند.

اما کیست های بزرگ ممکن است باعث درد پایین شکم، افزایش وزن و تکرر ادرار گردند.

کیست های تخمدانی با معاینه لگن و یا سونوگرافی مشخص می شوند.

- فیبروئید رحمی

فیبروئید (فیبروم) در دیواره رحم رشد می کند و گاهی اوقات به نام تومور فیبروئید خوانده می شود، اما سرطانی نیست.

معمولا فیبروئیدها بدون هیچ علتی بوجود می آیند.

علائم فیبروئید شامل فشار در شکم، درد کمر، خون ریزی های بسیار شدید، رابطه جنسی دردناک و یا مشکل در باردار شدن است.

برای درمان و یا از بین بردن فیبروم به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.

10- اندومتریوز

گاهی اوقات بافت آندومتر در خارج از رحم رشد می کند، مثلا در تخمدان، لوله های فالوپ، مثانه، روده و دیگر قسمت های بدن.

هنگامی که عادت ماهیانه شوید، این توده ها می شکنند، اما هیچ راهی برای ترک بدن ندارند.

اندومتریوز به ندرت خطرناک است، ولی دردناک می باشد و همچنین بارداری را سخت می کند.

 

مریم سجادپور

بخش سلامت تبیان

+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم تیر ۱۳۹۲ساعت 14:45  توسط علی حمامی | 
آمبولیزاسیون شریان رحمی یکی از روش‌های درمان فیبروم‌های رحمی است که در سال‌های اخیر مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. در این روش از ترکیب‌های دانه‌‌شکلی استفاده می‌شود که از راه لوله قابل انعطاف و باریکی به نام کاتتر به داخل شریان‌های (سرخرگ) تغذیه‌کننده فیبروم تزریق می‌شود. این ذرات عروق پشتیبانی‌کننده فیبروم را مسدود می‌کند، بنابراین فیبروم ها از نظر خون و اکسیژن‌رسانی در تنگنا قرار می‌گیرند.

فیبروم در واقع بافت عضلانی رحم است که به صورت غیرطبیعی رشد می کند و به شکل توده درمی‌آید. این توده‌ها می‌توانند در مکان‌های مختلفی رشد کنند که شایع‌ترین آن دیواره رحم است، اما به ندرت در جاهای دیگری مثل دهانه رحم یا طناب‌هایی که رحم را به دیواره شکم می‌آویزد نیز پیدا می‌شوند.

 

اندازه این توده‌ها از کمتر از یک سانتیمتر تا بیش از 10 سانتیمتر می‌تواند باشد و تعداد آنها ممکن است یکی بوده یا متعدد باشند.

 

فیبروم در بیش از 30 درصد خانم‌ها دیده می‌شود. می‌تواند هیچ ناراحتی برای بیمار ایجاد نکند و برحسب اتفاق در سونوگرافی دیده شود و پس از یائسگی خود به خود از بین برود.

 

پس چرا فیبروم ها مهم هستند؟

در برخی از بانوان، فیبروم منجر به دردهای لگنی، خونریزی نامنظم قاعدگی، اختلالات ادراری، به طور نادر نازایی و در موارد بسیار نادری، فیبروم‌ها تبدیل به نوع بدخیم و سرطانی می‌شوند.

 

در بارداری فیبروم‌ها اغلب رشد نمی‌کنند، اما بر اساس محل قرار گیری به ندرت می‌توانند منجر به سقط جنین شوند یا در نحوه زایمان اختلال ایجاد کنند.

گاه در نیمه دوم حاملگی در اثر کاهش خونرسانی به فیبروم، این غده کوچک شده و بیمار دچار درد و تب و تهوع و استفراغ می‌گردد.

فیبروم‌ها می‌توانند هیچ علامتی نداشته باشند، اما زمانی که اندازه آنها خیلی بزرگ شود یا سریع رشد کنند، باید جراحی شده و برداشته شوند، چون رشد سریع می‌تواند علامت سرطانی شدن این غده‌های معمولا خوش خیم باشد، یا بزرگ شدن آنها به دستگاه ادراری فشار آورده و منجر به ایجاد مشکلاتی برای کلیه و مجاری ادرار شود

شایع‌ترین علت مراجعه بیمارانی که فیبروم دارند، خونریزی نامنظم رحمی است که گاه به کم خونی شدید بیمار منجر به می‌گردد. در این موارد ابتدا باید مطمئن شد که خونریزی علت دیگری ندارد.

 

بعد بهترین راه درمان، جراحی و برداشتن فیبروم‌ها در حد ممکن است، زیرا درمان‌های دارویی برعلیه فیبروم اثر دائمی نداشته و بلافاصله بعد از قطع دارو فیبروم مجددا رشد می‌کند، اما پس از جراحی هم 10 درصد امکان عود بیماری وجود دارد. ضمن این که خطر خونریزی شدید حین عمل که منجر به برداشتن رحم گردد هم وجود دارد.

پس باید کسانی که فیبروم در رحم دارند تحت نظر پزشک باشند و فقط در صورت لزوم جراحی کنند.

 

آمبولیزاسیون؛ بستن شریان رحمی

آمبولیزاسیون شریان رحمی یکی از روش‌های درمان فیبروم‌های رحمی است که در سال‌های اخیر مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. در این روش از ترکیب‌های دانه‌‌شکلی استفاده می‌شود که از راه لوله قابل انعطاف و باریکی به نام کاتتر به داخل شریان‌های (سرخرگ) تغذیه‌کننده فیبروم تزریق می‌شود. این ذرات عروق پشتیبانی‌کننده فیبروم را مسدود می‌کند، بنابراین فیبروم ها از نظر خون و اکسیژن‌رسانی در تنگنا قرار می‌گیرند.

افرادی که تحت این عمل قرار می‌گیرند، مدت زمان کمتری در حد چند ساعت در بیمارستان بستری شده سپس مرخص می‌شوند.

حدود 90 درصد خانم‌هایی که تحت درمان آمبولیزاسیون قرار گرفته‌اند، بهبود قابل توجهی در علائم خود مشاهده می‌کنند.

روش تصویربرداری ام‌آرآی شانس انتخاب بیماران مناسب برای دریافت درمان آمبولیزاسیون شریان رحمی را افزایش می‌دهد.

متخصصان رادیولوژی برای مشخص کردن این‌که آیا تومور می‌تواند آمبولیزه شود، پیدا کردن منشا علامت‌های بیمار، پیدا کردن مواردی که مانع انجام آمبولیزاسیون می‌شود، انجام ام‌آرآی را توصیه می‌کنند. ام‌‌آرآی با مشخص کردن عروق تغدیه‌کننده فیبروم امکان تشخیص، درمان و نتیجه مطلوب‌تر را فراهم می‌کند.

 

در موارد زیر انجام آمبولیزاسیون توصیه می‌شود:

- داشتن فیبروم‌هایی که خونریزی زیاد ایجاد کرده‌اند

- داشتن فیبروم‌هایی که درد و فشار روی مثانه و رکتوم (مقعد) ایجاد کرده‌اند

- عدم تمایل به خارج کردن رحم

- عدم تمایل به بارداری در آینده

 

این روش در مورد فیبروم‌های بسیار بزرگ و متعدد بسیار موثر است و نیاز به درمان مجدد فیبروم بسیار نادر است.

 

روش انجام آمبولیزاسیون شریان رحمی

بیمار به صورت ناشتا به بخش آنژیوگرافی مراجعه می‌کند و نتیجه آزمایش‌هایی را که روز قبل انجام داده است، همراه با نوار قلب و عکس ریه- که وجودشان برای انجام عمل لازم است- به منشی بخش آنژیوگرافی تحویل می‌دهد.

پس از تائید مدارک، یک پرستار از بیمار رگ گرفته و متخصص بیهوشی به میزان لازم داروی آرام‌بخش به بیمار تزریق می‌کند.

 

ناحیه‌ای از بدن که قرار است کاتتر وارد شود، اصلاح و ضدعفونی شده و با گان جراحی پوشانده می‌شود. در مرحله بعد محل ورود کاتتر ـ که معمولا کشاله ران است ـ بی‌حس می‌شود سپس تحت هدایت اشعه ایکس کاتتر وارد شریان می‌شود و در محل کشاله ران قرار می‌گیرد سپس یک ماده کنتراست به همراه ماده مخصوصی ‌که به صورت ذرات ریز است، داخل شریان رحمی تزریق می‌شود.

ماده مسدود‌کننده به نوبت در شریان‌های رحمی راست و چپ رها می‌شود و در خاتمه، تنها یک‌سوراخ کوچک روی پوست باقی می‌ماند.

در انتها کاتتر از محل شریان خارج شده و با فشار جلوی خونریزی ناحیه سوراخ شده گرفته می‌شود. در این روش هیچ نیازی به بخیه وجود ندارد و بیمار بعد از چند ساعت از بخش مرخص می‌شود.

پزشک برای بیمار آنتی‌بیوتیک و مسکن تجویز می‌کند. در اولین دوره بعد از عمل، میزان خونریزی عادت ماهانه بسیار کم یا ممکن است اصلا اتفاق نیفتد، ولی به تدریج پس از دو یا سه ماه میزان خونریزی به سطح طبیعی می‌رسد

آمبولیزاسیون شریان رحمی هیچ برش جراحی روی پوست باقی نمی‌گذارد و تنها یک روزنه کوچک ایجاد می‌شود که خودبه‌خود جوش می‌خورد

مزایای انجام آمبولیزاسیون رحمی

- آمبولیزاسیون شریان رحمی تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود و میزان تداخل، بسیار کمتر از جراحی باز است.

- هیچ برش جراحی روی پوست باقی نمی‌گذارد و تنها یک روزنه کوچک ایجاد می‌شود که خودبه‌خود جوش می‌خورد.

- بیمار تمام کارهای روزمره خود را می‌تواند خیلی زود بعد از عمل انجام دهد.

- میزان از دست دادن خون طی آمبولیزاسیون شریان رحمی بسیار کمتر از جراحی است.

- رشد مجدد فیبروم بعد از آمبولیزاسیون یا ایجاد فیبروم جدید بسیار نادر است، زیرا تمام فیبروم‌های موجود در رحم، حتی کوچک‌ترین آنها که در تصویر سونوگرافی یا ام ‌آر آی دیده شده است، با این روش درمان می‌شوند.

 

عوارض آمبولیزاسیون رحمی

اگرچه آمبولیزاسیون فیبروم رحمی روشی بسیار امن و کم‌تهاجمی است که نتایج بسیار رضایت‌بخشی دارد، ولی این روش نیز خطرهای مربوط به خود را دارد.

- تعداد کمی از بیماران دچار عفونت می‌شوند که با آنتی‌بیوتیک قابل کنترل است.

- کمتر از یک درصد احتمال آسیب به رحم وجود دارد که ممکن است نیاز به جراحی و خارج کردن رحم باشد. این خطرها در مقایسه با جراحی های هیسترکتومی (برداشتن رحم) و میومکتومی (برداشتن فیبروم) بسیار نادر است.

- از عوارض آمبولیزاسیون شریان رحمی می‌توان به یائسگی زودرس اشاره کرد. کمتر از دو درصد بیماران، پس از انجام آمبولیزاسیون دچار یائسگی زودرس می‌شوند، ولی اثر سوء این روش روی باروری خانم‌ها هنوز مشخص نشده و در مطالعه‌ای میزان ناباروری خانم‌ها پس‌از عمل میومکتومی و آمبولیزاسیون یکسان گزارش شده است.

بخش سلامت تبیان

+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم تیر ۱۳۹۲ساعت 14:21  توسط علی حمامی | 

التهاب کیسه صفرا (کوله سیستیت)، اغلب بعد از اینکه فرد چندین بار دچار سنگ های صفراوی گردید، آشکار می شود. درد این بیماری در ناحیه مشخصی از بدن و شدید می باشد.

 

طی مراحل زیر متوجه خواهید شد که آیا دچار بیماری کیسه صفرا هستید یا خیر؟

 

1- قسمتی از بدن را که درد شدیدی دارد، مشخص کنید. وقتی شخص دچار سنگ کیسه صفرا باشد، درد در قسمت کیسه صفرا دیده می شود که در سمت راست بدن و بالای شکم ، درست در زیر قفسه سینه است. درد می تواند به ناحیه پشت و شانه ها هم منتشر شود.

 

2- مراقب علائم بیماری باشید که تب، عرق سرد، تهوع، اسهال و درد شدید از مهم ترین آنها هستند. درد به قدری شدید است که نمی توانید به راحتی بنشینید، بایستید یا دراز بکشید.

 

3- آخرین باری که غذا خوردید، به یاد داشته باشد. درد سنگ کیسه صفرا معمولاً بعد از عصر شروع می شود. مثلا فرد بعد از خوردن شام، وقتی بخوابد، بعد از چند ساعت دچار دل درد می شود. هنگامی که بدن در حال استراحت است، عمل هضم غذا شروع می شود و باعث شروع درد می شود. درد به سرعت زیاد می شود و حدود 6 تا 8 ساعت طول می کشد.

4- ببینید که آیا در معرض خطر ابتلا به التهاب کیسه صفرا هستید یا خیر؟ اگرچه هر فردی ممکن است به این بیماری دچار شود، ولی کسانی که بیشتر در معرض خطر هستند شامل خانم های باردار، خانم های بالای 40 سال سن، مردان و زنان چاق و هر کسی است که اخیراً کاهش وزن سریعی داشته است.

 

5- به پزشک مراجعه کنید.

تنها راهی که می توانید از وجود سنگ در کیسه صفرای خود مطمئن شوید، انجام سونوگرافی یا عکس برداری با اشعه ایکس است.

اگر سنگ ها دیده شوند، پزشک آنها را اندازه می گیرد تا مشخص شود، بیماری شما تا چه حدی شدید است.

سنگ های کوچک تر، بیشتر از سنگ های بزرگ مشکل زا هستند، زیرا می توانند وارد مجرای صفراوی شوند و آن را مسدود کنند، ولی سنگ های بزرگ نمی توانند وارد این مجرا شوند.

نیره ولدخانی – سایت تبیان

*مطالب مرتبط:

جلوگیری از تشکیل سنگ های صفراوی

کیسه صفرا و بیماری های آن

گیاه قاصدک برای درمان سنگ کلیه و کیسه صفرا

سنگ کیسه صفرا

چگونه جلوگيري از تشکيل سنگ هاي صفراوي نماییم

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم تیر ۱۳۹۲ساعت 13:44  توسط علی حمامی | 
پیش غذاهای ساده و بسیار خوشمزه که ظاهر خوبی هم دارند ، می توانند جلوه بخش میهمانی شما باشند ، ایده های زیبایی در تصاویر زیر می بینید که به راحتی می توانید با ایده گرفتن از آنها پیش غذاهای خوشمزه ای ابداع کنید .

این پیش غذاها به راحتی آماده می شوند ، فقط به مقداری حوصله و سلیقه نیاز دارند !

پیش غذاهای خوشمزه

1.مینی پیتزای اسفناج
2. لقمه سالاد یونانی ( پنیر ، گوجه ، خیار ، زیتون )
3. گوجه ، پنیر ، سبزیجات معطر و بادام
4. فنجان خیار( می توانید آن را مواد مختلف مثل اولویه پر کنید )
5. برش فلفل دلمه ای قرمز و هوموس
6. بروسکت گوجه و سس پستو
7. سیخ سوسیس،کلم ، ژامبون و فلفل کبابی و ریحان 

پیش غذاهای خوشمزه و ساده

1.لقمه انبه پیچیده شده با ژامبون در برگ اسفناج تازه
2. لیوان برش سبزیجات با ماست
3. بروسکت سبزیجات و سس
4. بیکن و خیار و ماست در کاسه ترتیا کوچک 
5. مینی پیتزا
6. لقمه خیار و آووکادو و میگو
7. فلفل پرشده سوخاری

پیش غذاهای خوشمزه و راحت

1.کباب میوه رنگین کمان
2. لقمه بادمجان کبابی ، گوجه و پنیر
3. میوه خشک و ماست چکیده 
4. برش گلابی با پنیر بز و پسته و کشمش
5. سیخ  توت فرنگی و پنیر
6. سبزیجات
7. سبزیجات و زیتون با پنیر

خوراک بادمجان با پنیر ریکوتا و نعناع

این یک غذای ساده و راحت و بسیار خوشمزه است که ظاهر زیبایی دارد و در مهمانی ها هم می توانید به عنوان پیش غذا  سروکنید .

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 11:49  توسط علی حمامی | 

سبک زندگی نقش بسیار مهمی در کنترل و پایین آوردن فشار خون شما ایفا می کند...

اگر به تازگی فشار خون بالای شما تشخیص داده شده است، 10 راه برای تغییر سبک زندگی به شما پیشنهاد می کنیم که با کمک آنها می توانید فشار خون خود را پایینتر بیاورید و از خطر بیماری قلبی بکاهید.

1.وزن خود را کاهش دهید و مراقب سایز دور کمر خود باشید:
هرچه وزن افزایش یابد فشار خون هم افزایش می یابد. حتی کاهش وزنی در حدود 10 پوند (حدود 4.5 کیلوگرم) می تواند به کاهش فشارخون شما کمک کند. هرچه وزن بیشتری کم کنید فشار خون شما پاینتر می آید. بهعلاوه کاهش وزن باعث افزایش تاثیر داروهای فشار خون می شود. شما ب کمک پزشکتان می توانید میزان وزن ایده آل خود را محاسبه کنید و راهی برای رسیدن به آن طراحی کنید.

به جز میزان وزن باید حواستان به اندازه دور کمرتان هم باشد. جالب است که اگر این اندازه زیاد باشد خطرفشار خون بالا بیشتر می شود. به طور کلی این افراد در معرض خطر بیشتری برای فشار خون بالا هستند:
مردان با دور کمر بالای 102 سانتی متر (40 اینچ)
زنان با دور کمر بالای 88 سانتیمتر (35 اینچ)
مردان آسیایی با دور کمر بالای 90 سانتیمتر (36 اینچ)
زنان آسیایی با دور کمر بالای 80 سانتیمتر (32 اینچ)

2.مرتب ورزش کنید:
فعالیت فیزیکی مرتب یعنی حداقل 60-30 دقیقه فعالیت در بیشتر روزهای هفته می تواند فشار خون شما را 9-4 میلیمتر جیوه پایینتر بیاورد. طولی نمی کشد که تاثیر این مسئله را احساس می کنید. اگر تا کنون غیر فعال بودید با افزایش فعالیت ظرف چند هفته می توانید فشار خون خود را کاهش دهید.

اگر فشار خون شما هنوز بالا نیست ولی در مرز است یعنی فشار سیستولیک بین 139-120 و فشار دیاستولیک بین 89-80 دارید ورزش می تواند به شما کمک کند تا از پیشرفت به سمت فشار خون بالا دورتر بمانید.

حتی اگر مبتلا به فشار خون بالا شده اید هم ورزش می تواند فشار خون شما را به سطح کم خطرتری برساند. درباره طراحی یک برنامه ورزشی مناسب با پزشک خود مشورت کنید تا محدودیتهای فعالیتی خود را بشناسید. حتی 10 دقیقه فعالیت ملایم مانند پیاده روی ویا نرمش استقامتی سبک کمک کننده است.

3. رژیم غذایی ضد فشار خون داشته باشید:
رژیم غذایی ای که  شامل غلات کامل، میوه ها، سبزیجات و لبنیات کم چرب باشد و چربیهای اشباع شده و کلسترول ناچیزی داشته باشد می تواند فشار خونن شما را تا 14 میلیمتر جیوه پایین بیاورد. به این برنامه غذایی رژیم ضد فشار خون یا (DASH) گفته می شود.

این که عادات غذایی خود را تغییر دهید مسلما کار راحتی نیست اما این نکته ها به شما کمک می کنند:
1.برای یک هفته هرچه که می خورید را بنویسید. با این کار می توانید به عادات غذایی خود پی ببرید و  از آینکه چه می خورید، چه مقدار می خورید، چه زمانی و چرا می خورید آگاه شوید.
2. پتاسیم بیشتری مصرف کنید. افزایش پتاسیم مصرفی می تواند تاثیر سدیم بر فشار خون را کاهش دهد. بهترین منبع پتاسیم بیشتر میوه و سبزیجات هستند تا مکملها. در مورد میزان مناسب پتاسیم برای خود با پزشکتان مشورت کنید.
3.خریدار خوبی باشید. قبل از رفتن به خرید حتما لیست تهیه کنید و همانها را بخرید. از خریداری غذاهای ناسالم خودداری کنید. برچسب روی مواد غذایی را بخوانید و حتی وقتی بیرون از خانه غذا می خورید به رژیم سالم خود وفادار بمانید.

4.به خودتان گاهی تخفیف بدهید.
درست است که رعایت رژیم DASH را در تمام طول زندگی به شما توصیه می کنیم اما این به این معنی نیست که شما مجبور باشید برای همیشه از همه خوراکیهایی که دوست دارید صرف نظر کنید. گاهی اوقات استثنائا می توانید مقدار معقولی از برخی از خوراکیهایی که دوست دارید مصرف کنید. این کار انگیزه شما را در ادامه رژیم سالم بیشتر می کند.

4. سدیم مصرفی خود را کاهش دهید:
با کمی کاهش سدیم مصرفی خود می توانید فشار خون را 8-2 میلیمتر جیوه پایین بیاورید. یک فرد بالغ و سالم روزانه به 2400-1500 میلیگرم سدیم نیاز دارد ولی اگر فشار خون شما بالاست کمتر از 1500 میلیگرم در روز سدیم دریافت کنید. برای کاهش سدیم مصرفی خود از این نکات کمک بگیرید:
1.بررسی کنید که در طول روز چقدر نمک در خوراکیها و نوشیدنیهای مصرفی شما وجود دارد.
2. موقع خرید برچسبهای غذایی را بخوانید و در صورت امکان محصولات مشابهی را انتخاب کنید که سدیم کمتری داشته باشند.
3. غذاهای فراوری شده را کمتر استفاده کنید. چیپس آماده، سسها، سوسیس، کالباس و گوشتهای فراوری شده، غذاهای کنسروی و یخ زده حاوی مقدار زیادی سدیم هستند.
4.نمک به غذا اضافه نکنید. یک قاشق چایخوری معمولی 2300 میلیگرم سدیم دارد. از ادویه های دیگر و گیاهان معطر استفاده کنید و عطر و طعمهای جدید به غذا اضافه کنید تا بتوانید نمک کمتری استفاده کنید.
5.کار را برای خودتان سخت نکنید. اگر ذائقه شما به شوری عادت کرده ونمی توانید نمک را بلافاصله کنار بگذارید سخت گیر نباشید. می توانید نمک مصرفی را به آرامی و به تدریج کم کنید. با این کار پرزهای چشایی زبان و کام به مرور سازگار می شوند و شما تغییر شدیدی را احساس نخواهید کرد.

5. از ترکیبات تنباکو و سیگار اجتناب کنید:
به غیر از همه خطراتی که برای سیگار و تنباکو شناخته شده نیکوتین موجود در آنها فشار خون را حداقل تا یکساعت پس از مصرف بالا نگه می دارد. بنابراین کسانی که در طول روز چند بار سیگار می کشند فشار خونشان دائما بالا می ماند. به علاوه شما باید از افراد سیگاری هم اجتناب کنید. در معرض سیگار دیگران بودن شما را در خطر فشار خون بالا و بیماریهای قلبی قرار می دهد.

6.مراقب کافئین باشید:
هنوز در مورد تاثیر کافئین برفشار خون بحث و نظرهای متفاوتی وجود دارد. پس از مصرف قهوه یا سایر نوشیدنیهای کافئین دار فشار خون موقتا افزایش می یابد ولی اینکه این افزایش تا کی باقی می ماند مشخص نیست. برای اینکه بفهمید کافئین روی فشار خون شما چه تاثیری دارد قبل و نیز نیمساعت بعد از مصرف قهوه یا نوشیدنیهای کافئین دار فشار خون خود را اندازه گیری کنید. اگر 10-5 میلیمتر جیوه افزایش وجود داتشت شما به تاثیر کافئین بر فشار خون حساس هستید. البته چه حساس باشید یا نباشید پزشکان توصیه می کنند که کافئین مصرفی بیشتر از 200 میلیگرم در روز یعنی بیش از حدود دو فنجان قهوه نباشد.

7. استرس را کم کنید:
اظطراب و استرس می تواند فشار خون را موقتا افزایش دهد. مدت زمانی را به فکر کردن درباره اینکه چه چیز موجب ایجاد استرس و اظطراب در شما می شود اختصاص دهید و دنبال علتها بگردید. محیط و شرایط کاری، خانواده، مشکلات مالی، بیماری و موارد دیگر را بررسی کنید و فکر کنید که چرا موجب اظطراب و استرس در شما می شوند. باید به دنبال راهی برای کاهش و حذف اظطراب و استرس ناشی از این مشکلات باشید. اگر موفق به حذف آنها نشدید نگران نباشید. تمرینات تنفس عمیق، یوگا، مدیتیشن، تای چی و ماساژ را امتحان کنید. اگر نتیجه نگرفتید حتما با یک متخصص برای رفع اظطراب و استرس خود مشورت کنید.

8. از میزان فشار خون خود مطلع باشید و ویزیتهای مرتب داشته باشید:
بهترین کار این است که نحوه اندازه گیری فشار خون خود در خانه را یاد بگیرید و از میزان فشار خون خود مطلع باشید. دراین مورد با پزشک خود مشورت کنید تا راه مناسبی را به شما پیشنهاد کند.
به علاوه باید برنامه مرتبی برای ویزیت پزشک داشته باشید و فقط به اندازه گیری در منزل اکتفا نکنید چون برخی اوقات اشتباه در اندازه گیری یا دستگاه شما ممکن است خطر ساز باشد و شما مطلع نباشید. بر اساس کنترل بودن یا نبودن فشار خون شما و میزلن فشار خون یا عوامل خطر همراه پزشک زمان ویزیتها را مشخص می کند.

ممکن است هر سه ماه تا شش ماه ویزیت شوید و یا اگر فشار خون شما به خوبی کنترل نباشد ماهانه توسط پزشک ویزیت شوید. اگر سردرد، سرگیجه، تپش قلب، تنگی نفس یا علامت دیگری داشتید سریعتر به پزشک مراجعه کنید. درمواردی که فشار خون بسیار بالا باشد یعنی فشار خون سیستولیک بالاتر از175  ویا دیاستولیک بالای 95 این مورد اورژانس فشار خون است و باید فورا به بیمارستان مراجعه کرد و احتمال بستری شدن نیز هست. اندازه گیری مرتب فشار خون و داشتن ویزیتهای منظم شما را از خطرات احتمالی حفظ خواهد کرد.

9. اجتماعی باشید و از خانواده و دوستان خود کمک و حمایت بخواهید:
 حمایت دوستان و خانواده سلامت شما را افزایش می دهد. افراد منزوی، استرس بیشتر و سلامتی کمتری دارند. دیگران می توانند شما را تشویق کنند و یا  در انجام برنامه هایی که دارید همراهیتان کنند. در مورد فشار خون بالا و خطرات آن دوستان و سایر اعضای خانواده را آگاه سازید. اگر به حمایتی فراتر از کمک خانواده و دوستان نیاز دارید می توانید به عضویت گروهایی درآیید که همان مشکل شما را دارند. حمایت احساسی و فکری در چنین گروههایی می تواند کمک کننده باشد و نکاتی برای کنار آمدن با شرایط موجود و ارتقاء سلامتی در اختیار شما قرار دهد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 8:18  توسط علی حمامی | 

انگور خشک شده که همه به نام کشمش مي شناسند، قرن ها پيش به وجود آمده است... کشمش در ايران و مصر در 2000 سال قبل از ميلاد، توليد شده بود.

- کشمش، ميوه خشک مغذي است و مانند ديگر خشکبارها در تمام سال يافت مي شود. يک غذاي پر انرژي، کم چرب و کم سديم مي باشد. بنابراين براي افرادي که رژيم هاي کم سديم را بايد رعايت کنند، خوردن کشمش بسيار مفيد مي باشد.

   

2- کشمش داراي خاصيت آنتي اکسيداني مي باشد و از تخريب سلولي جلوگيري مي کند.

 

3- کشمش براي سلامت استخوان ها و جلوگيري از پوکي استخوان نقش مهمي را بر عهده دارد، به همين دليل مصرف آن براي زنان قبل از يائسگي بسيار مفيد است..


4- منبع خوب ويتامين D و هورمون استروژن مي باشد.

 

5- کشمش باوجودي که شيرين و چسبناک مي باشد، بر دندان اثر مخربي ندارد و باعث خرابي دندان نمي شود، حتي مي توان گفت اين ميوه خشک از فساد دندان جلوگيري مي کند... کشمش براي سلامت دندان و لثه بسيار مفيد مي باشد.

 

6- کشمش منبع خوب ويتامين ها و عناصر مغذي بدن مي باشد. عناصر و ويتامين هايي همچون آهن، پتاسيم، کلسيم و ويتامين B در کشمش موجود است.

 

7- کشمش محتوي مقدار زيادي آهن مي باشد... 600 گرم کشمش، 90 درصد آهن مورد نياز روزانه بدن را تأمين مي کند. 100 گرم کشمش در حدود 88/1ميلي گرم آهن دارد، در حاليکه 100 گرم گوشت گاو بين 4-2 ميلي گرم آهن دارد.

 

8- کشمش، منبع خوب فيبر، آنتي اکسيدان و همچنين منبع خوب انرژي مي باشد.

 

9- فيبر باعث جلوگيري از سرطان کولون، کمک در جلوگيري از رشد غير معمول سلول ها، بيماري ها و همچنين کنترل قند خون را مي شود.

 

10- کشمش را به گوشت اضافه کنيد تا مقدار چربي غذا را کم کند و مقدار فيبر و آهن را افزايش و مقدار سديم را کاهش دهد.

11- آنتي اکسيدان از پيري و بيماري هاي حاصله از آن مي کاهد.

 

12- کشمش از سرطان جلوگيري مي کند.

 

13- کشمش ميزان LDL يا کلسترول بد را در خون کم مي کند و باعث کاهش بيماري قلبي مي گردد.

 

14- اگر به مدت 4 هفته هر روز کشمش مصرف کنيد، آنتي اکسيدان در خون افزايش و کلسترول بد( LDL) کاهش مي يابد.

 

15- کشمش موجب کاهش استرس مي گردد.

 

16- اين ميوه خشک باعث عملکرد صحيح رگ هاي بدن مي شود.

 

17- کشمش براي درمان بي نظمي معده و يبوست مصرف مي شود.. براي جلوگيري از اين ناخوشي ها مي توانيد، 6-5 عدد کشمش را خيس کنيد و بعد از چند ساعت، آب آن را بنوشيد...

 

18- تحقيقات نشان داده است که ورزشکاراني که قبل و در حين ورزش، حدود يک فنجان کشمش مصرف مي کنند، بهتر از بقيه سلول هاي بدن را از آسيب حفظ مي کنند.

 

19- کشمش به علت داشتن قند فروکتوز، داراي خاصيت مصرف سريع انرژي و کاهش وزن نيز مي باشد.

 

20- کشمش مانند هويج، براي سلامتي چشم نيز خوب است..

 

21- کشمش باعث تقويت اعصاب مي شود.

 

22- کشمش، سستي و رخوت را از بدن دور مي کند.

 

23- با خوردن کشمش، غضب را از خود دور کنيد..

 

24- کشمش موجب از بين رفتن آب اضافي بدن مي گردد.

 

25- کشمش، دهان را خوشبو مي کند.

 

26- کشمش، اسپاسم يا گرفتگي عضلاني را کم مي کند.

 

27- منتظريد کشمش دیگه چه کاری انجام بده؟

می خواین بیاد ایمیل هاتون رو هم چک کنه و گزارش بده؟

  پس از همين حالا، کشمش را به ماست يا سالاد خود اضافه کنيد و از خوردن آن لذت بريد..

 

+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم دی ۱۳۹۱ساعت 17:4  توسط علی حمامی | 

قند و شکر و نبات، پلی ساکاریدند که درصورت تجزیه شدن به منو ساکارید و دی ساکارید تبدیل        می شوند.

* عسل برای جذب به انسولین نیاز ندارد و قند موجود در آن ابتدا توسط مغز جذب می شوند.

* قندهاي موجود در شيرخشت و ترانجبين و انگبين بهترين دارو براي كبد هستند.

* انگور: قندی در انگور هست که فوق العاده نزدیک به قند شیر مادر است و برای بچه های شیرخوار که در حال رشدند مناسب است. کسانی که ضعف جنسی (کمبود اسپرم) دارند، کشمش یا مویز را هر شب استفاده کنند چون اسپرم ها از  قند انگور تغذیه می شوند. بو علی میگوید: انگور را وقتی از درخت کنده می شود بگذارید پلاسیده شود تا قند آن بالا برود و اگر از آن استفاده کنیم دچار ضعف جنسی نمی شویم.

* قند موجود در شير(لاكتوز) به علت عدم وجود آنزيم آن در بدن بزرگسالان، شكسته نشده و فرد با خوردن شير زیاد يا دچار اسهال ميشود و يا يبوست.

==========================================================

* چربی ها: درون سلول ها به صورت فسفولیپید است و بیشتر، غشاء سلول از چربی است.

بهترین چربی در جهان خلقت چربی زيتون است. کسانی که در غذای روزانه شان کمی انجیر و زیتون باشد دچار ناراحتی های گوارشی و آنفارکتوس نمی شوند.

* چربي های گياهي: روغن زیتون، روغن های: کنجد، آفتابگردان، سویا، پنبه دانه، بادام، فندق، گردو، پسته،ذرت، کرچک، کتان، بذرک، بادام زمینی و کاوشه.

چربیهای گیاهی در دیواره عروق رسوب نمی کنند و موجب گرفتگی عروق نمی شوند. همچنین مانند روغن های جامد در بدن ذخیره نمی شوند تا موجب آنفارکتوس شوند. برعکس به خاطر داشتن اسید های مختلف از جمله اسید لینولئیک از گرفتگی عروق جلو گیری میکنند. روغن های گیاهی ناراحتی های کبدی را بهبود می بخشند.

* چربی های حيوانی: کره، روغن زرد، پیه(گاو و شتر)، دنبه(گوسفند)، شحره( بین روده ها).

چربیهای حیوانی عموماً جامد هستند. حسن آن ها اينست كه كلسترول ندارند و عيب آنها اينست كه اشباع شده ميباشند و زود جذب بدن شده و انرژی زیادی تولید می کنند و فرد با خوردن آنها، بايد فعاليت زيادي داشته باشد تا رسوب نكنند و در صورتی که فعالیت لازم را نداشته باشد دچار خمودگی، کسالت و در نهایت گرفتگی عروق قلبی خواهد شد.                   از محسنات این چربی ها و بخصوص روغن زرد این است که اگر آن را به کاچی اضافه کنیم و به مدت یک هفته  به زنانی که به طور طبیعی زایمان کرده اند بدهیم زخم های داخلی آنان که بر اثر زایمان به وجود آمده است به سرعت ترمیم شده و بیمار بهبود پیدا خواهد کرد.

در کل، سعی شود از روغن های گیاهی استفاده شود.

* انجير: قند بالایی دارد و از اُفت قند جلوگیری میکند. هسته هایی که در داخل انجیر وجود دارد در داخل روده ها متورم شده و از یبوست جلوگیری می کنند و حرکات دودی روده را براحتی انجام می دهند.

* زيتون: از رسوب آهن در روده جلوگیری می کند. همچنین روغن زیتون دارای اسید های چرب و فوق العاده با ارزش امگا 3 و امگا 6 است.

* آهن: از25 ترلیون سلولی که در جریان خون وجود دارند، 95 درصد پروتئینی به نام هموگلوبین و 5 درصد آهن است.  ( کسانی که چای زیاد می خورئد کمبود آهن دارند). این آهن وقتی که نفس می کشیم با اکسیژن ترکیب می شود و آن را به بافت ها می برد تا از آن استفاده کنند و وقتی بر می گردد CO2 را با خود ترکیب می کند و از طریق بازدم بیرون    می دهد. از مضرات آهن این است که اگر در روده بماند (چون غذا از طریق روده جذب می شود)، جداره روده سخت و شکننده می شود و در نهایت روده از کار خود باز می ماند. برای جلوگیری از این مشکل غدد مترشح روده، اسید لینولئید ترشح می کند که از رسوب آهن در روده جلوگیری می کند. این اسید در زیتون (روغن زیتون) فراوان است. پس اگر زیتون (روغن زیتون) بخوریم روده ها خوب کار می کنند.

آهن در چهار مغز هم زیاد است (بادام، گردو، فندق و پسته).

* تنگی نفس: با توجه به آنچه گفته شد، دلیل آن فقر آهن است. برای درمان فقر آهن چای نخورید.

==========================================================

* ويتامينها:  از طريق گياهان تامين ميشود و فرآورده هاي حيواني معمولاً ويتاميني ندارند چون پخته می شوند. در کره ویتامین D موجود است.

ويتامينها دو دسته هستند: محلول در چربي و محلول در آب.

* ويتامينهاي محلول در چربي: A(كدو تنبل، هويج، گوجه فرنگي)،D (آفتاب)، E( جوانه گندم)، K( شبدر و يونجه).

ويتامين E: مفيد براي فعال نمودن غدد جنسي، استحكام استخوانها، رفع ناراحتي چشم و متابوليسم بدن.

* براي مصرف صحيح و جذب بهينه ويتامينهاي محلول در چربي، بهتر است با روغن(چربی) مصرف شود كه بهترين روغن، روغن زيتون است. گياهان داراي ويتامينهاي فوق را با روغن زيتون مصرف كنيد. مثلاً اگر جوانه گندم را با روغن زیتون مصرف کنيد بیشترین اثر را در پی خواهد داشت.

ويتامين K: افرادی که در فصل تابستان خون دماغ می شوند، کمبود ویتامینk دارند. این افراد جوانه شبدر و جوانه یونجه را روزانه دو تا سه قاشق غذاخوری مصرف کنند و یا برگ و ساقه آن ها را به سالاد روزانه خود اضافه کرده و با لیمو ترش تازه و روغن زیتون استفاده نمایند.

* ويتامينهاي محلول در آب: ويتامينهاي گروه B((1,2,3,5,6,7,9,12 هستند كه بیشتر درگياهان و بخصوص در سبزیجات وجود دارند و ویتامین  C(مركبات و سبزيجات).

منشاء ويتامينهاي گروه B گياهان هستند و يا در روده بزرگ تشكيل مي‎شوند كه استفاده از قندهاي راست‎گرا و شيرينيهاي قنادي باعث از بين رفتن اين ويتامينها مي‎شود.

اكثر ويتامينهاي گروه B در پوست غلات و پوست ميوه‎ها وجود دارد. حتي‎المقدور آن ها را با پوست استفاده نماييد.

* ويتامينهاي گروه B در سلامت و شادابي پوست، فعالیت های عصبی، بینایی، رشد و متابولیسم کودکان، جلوگیری از توقف رشد، ادامه رشد بدن، بهبود بیماریهای کبدی، تحلیل چربیهای کبد، کم خونی شدید و بی خوابی، بسيار مفيد هستند.

 

* پنج غذای ميکروب

1- آبِ گوشت: کوچکترین سرماخوردگی را عود میدهد.

2- خون: حاوی مواد غذایی می باشد که برای میکروب قابل استفاده است.

3- آگار: ژلاتینی که روی شیرینی های تر و دانمارکی و ... می باشد و غذای میکروب می باشد.

4- خون آگار

5- شکلات (قند های راستگرا)

اگر اين موارد از وعده غذايی حذف شوند معمولاً بيماری مفهومی ندارد

 

*  قند ها وقتی پولاریزه می شوند به دو نوع راستگرا و چپ گرا تقسیم می شوند:

قند ها ی راستگرا: در ساختمان قندها به کار می روند. مانند قند و شکر که مضرند.

قند های چپ گرا: مملو از اسید های آمینه است و به همین علت باعث تکامل زنجیره DNA میشود و می توانیم از نظر ژنتیکی وراثت را انتقال بدهیم.(بدن ما از DNA ساخته شده که شامل 20 نوع اسید آمینه است)

+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم دی ۱۳۹۱ساعت 8:1  توسط علی حمامی | 

بِسم اللهِ الرَّحمنِ الرَّحيم

* در قرآن چهار بار کلمه « فلينظر» آمده است:

خلقت انسان + اعمال انسان = غذای انسان

 

چهار کلمه « شفا» در قرآن وجود دارد. يکی مربوط به عسل(شفای جسمانی) و سه تای ديگر مربوط به کلام خدا

* غذاهای ممنوعه

چاي، قند و شكر، هر چيزي كه با قند و شكر تهيه مي شود، شيريني‎جات قنادي، سرخ كردني، فريز شده، زودپز شده، سس، رب، شور، ترشيجات، سركه، نمك زياد، ماست و لبنيـات، مرغ و تخـم مرغ ماشيـني، غذاهـاي چرب و پرحـجم، آش رشته، گوشت زياد، ادويه‎جـات زياد، ماكـاروني و لازانيا، كليه غذاهاي ساندويچي، دوغ و نوشابه، آب يخ، بستنـي، تنقلات مصنوعي (شكــلات، پفك، آدامـس، بيســـكوئيت و...)، قــهوه، نسكــافه، غــذاي پخته شده با مايــكروفــر، خوردن مايعات همراه غذا، تند و سريع غذا خوردن.

* غذای انسان

در قرآن ابتدا پروتئين ها و سپس قندها، چربيها و ويتامين ها ذکر شده است.

* پروتئين ها:

10 تا20 درصد سلول ها و حدود نیمی از بدن انسان را تشکیل می دهند. اکثر آنزیم ها و هورمون های ما از پروتئین است.

* قرآن در وهله اول به پروتئين های گياهی اشاره می کند:

حبوبات، پروتئین های گیاهی اند و بهترین آن ها با آب باران رشد می کنند (وأنزل مِن السّماء ماء) چون میکروب ها و ویروسها و پارازئید ها نمی توانند از آن ها استفاده کنند.

پروتئين های گياهی: چهارمغز، قارچ، نارگیل، بادام هندی، لوبیا، سویا، گندم، ذرت، جو، نخود، ماش، عدس و سایر حبوبات و غلات.

پروتئين های حيوانی: انواع گوشت، مرغ، ماهی، تخم مرغ و لبنیات.

بهترین راه برای استفاده از پروتئین های گیاهی مخلوط کردن آن ها با هم است ( آش جو مخصوص).

* چهار مغز: بدن 20 نوع پروتئین نیاز دارد که 10 تای آن را خود بدن می سازد و 10 تای دیگر را باید به آن بدهیم. اما همه این 20 نوع پروتئین در چهار مغز وجود دارند(مخلوط گردو، بادام، فندق و پسته).

چهار مغز چهار برابر گوشت انرژي توليد ميكند، خوشمزهتر و نشاطآورتر بوده و سريعتر جذب بدن ميشود.

=============================================================

* قندها:

* در قرآن قند ها در مرتبه دوم بیان شده اند. اگر قند نباشد انرژی تولید نمی شود چون غذا وارد سلول نمی شود.

 قندهای گياهی: عسل، خرما، توت، انگور، کشمش، انجیر، مویز و ... .

قندهای حيوانی: گِلیکُژن و لاکتوز(قند شیر).

تنها قند مورد استفاده بدن از نوع مونوساکارید است. کار تبدیل انواع قندها به این نوع قند را کبد انجام می دهد بنابراین با خوردن قندهای نامناسب، کبد دچار مشکل می شود.

مطالب ادامه دارد۰ ضمنا از حسین عزیز تشکر می کنم

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ساعت 9:54  توسط علی حمامی | 
 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام خداوند بخشنده مهربان

باسلام خدمت همه عزیزان خودم مطالبی که در ذیل میبینید ازطریق ایمیل دریافت نموده ام وجهت بهره برداری شما بزرگواران ایجاد شده است که امیدوارم بپسندید

اگر به سلامت زیستی اهمیت می دهید و دوست ندارید به این زودیها گوهر ارزشمند سلامتی را از دست بدهید، فقط کافیست به آخرین دستاوردهای متخصصین مرکز ملی هدایت (ارتقاء) سلامت و رفتار شناسی توکیو توجه کنید! آنها می گویند :

1. هرگز سیگار نکشید و اگر میکشید، نیمه آخر آن را به هیچ وجه نکشید.

2.
در حمام هیچگاه مستقیما زیر دوش آب گرم نفس نکشید. کلر یک قاتل تدریجی است.

3. هنگام شارژ موبایل ابتدا شارژر را به گوشی وصل کنید و سپس آن را به برق وصل کنید. بهتر است موبایل خاموش باشد.

4.
چای بیشتر از یک روز مانده را اصلا ننوشید.

5. هنگام روشن کردن کولر اتومبیل خود ابتدا به مدت حداقل 5 دقیقه پنجره ها را باز بگذارید و در پمپ بنزین ها هم کولر را خاموش نمایید.

6.
غذای خود را بیشتر از یکبار در مایکروفر گرم نکنید و بعد از آن در صورت عدم استفاده دور بریزید.

7.
با حیوانات خانگی تعامل مثبت داشته باشید. آنها ممکن است از خیلی از انسانها سالمتر و تمیزتر باشند. عوامل مشترک زیاد آنها با انسانها میتواند به شکل واکسن در بدن عمل کند.

8.
هنگام غذا بین هر لقمه حداقل 1 دقیقه فاصله بگذارید و دو ساعت قبل و بعد از غذا و هنگام آن نوشیدنی ننوشید.

9.
هنگام حرکت اتومبیل، پنجره ها را تماما باز نکنید تا هوا بصورت باد وارد مجاری تنفسی شما نگردد.

10.
لوازم آرایشی را بیشتر از 5 ساعت بر روی پوست خود باقی نگذارید. سلولهای پوستی نیاز به تعرق و تنفس دارند. در منزل نیز تا حد امکان از لباسهای گشاد، راحت و باز استفاده نمایید.

11.
در صورتیکه هر روز استحمام نمی کنید، موهای خود را بیش از یکبار در شبانه روز شانه نکنید. مراقب ورود شوره سر (حتی بصورت نامرئی) به چشمها و مجرای تنفسی خود باشید.

12.
هنگام دویدن و راه رفتن سر خود را بالا نگهدارید. هنگام نشستن و خوابیدن برعکس سر خود را پایین نگهدارید.

13.
توجه بیش از حد به وزن، سودمند نیست. بدن انسان قادر است بصورت خودکار میزان ورودی، جذب و میزان دفع را تنظیم نماید و اشتهای طبیعی نیز متناسب با آن میباشد. هرچه قدر دوست دارید بخورید.

14.
اگر نیاز مالی ندارید، لازم نیست روزی 8 ساعت کار کنید. بهترین تعداد ساعات کاری بین 5 الی 6 ساعت میباشد.

15.
هرگز پشت مانیتورهای قدیمی که روشن هستند قرار نگیرید. ضرر آنها از خیلی از دستگاههای عکسبرداری بیشتر است.

16.
ورزش و تحرک در ابتدای صبح نه تنها سودمند نیست بلکه خطرناک نیز هست. سعی کنید آن را در حداقل 3 ساعت بعد از بیداری و یا عصر انجام دهید.

17.
توجه بیش از حد به امور سیاسی، ورزشی و اقتصادی برای سلامت روان مضر بوده و در دراز مدت به علت عدم امکان تسلط بر کنترل آنها، باعث اختلالات روانی میگردد.

18.
معجزه جواهر آلات برای خانمها را فراموش نکنید. حتی اگر صرفا به دیدن آنها باشد.

19.
هیچگاه به پهلو نخوابید. سعی کنید در جهت عمود بر محور مغناطیسی زمین بخوابید.

20. از خوردن غذاهایی که مشکوک به استفاده از فراورده های گوشتی هورمونی هستند در حد امکان پرهیز کنید.


منبع:پرشین استار

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۹۱ساعت 8:29  توسط علی حمامی | 
انگور میوه ای است بهشتی كه شامل ویتامین های A , B ، C می باشد هم چنین دارای مقداری منیزیم ، كلسیم ، آهن ، فسفر ، پتاسیم و آلبومین است
هر شخصی باید در روز انگور میل كند زیرا میوه ای ضد عفونی كننده است . امروزه در طب درمان های طبیعی ( نتروپت ) ، از رژیم های مختلف انگور استفاده می كنند . هم چنین این میوه را برای درمان بیماری های یبوست ، عوارض رماتیسم ، كم خونی و حتی پیش گیری از سرطان سودمند می دانند .

انگور هم لاغر كننده است و هم چاق كننده . بدین گونه كه اگر انگور را از صبح تا ظهر ، خالی میل كنید لاغر كننده است و اگر آن را همراه با غذا میل كنید چاق كننده است .

توجه داشته باشید وقتی انگور میل می كنید پشت آن آب سرد ننوشید و یا میوه های خشك مانند برگه ی هلو و غیره را با انگور و آب میل نكنید زیار دچار دل درد می شوید .

یكی از خواص انگور ،‌

صاف کننده و (مولد خون بودن)آن است. انگور قند خون را هم

تنظیم میکند.

به علاوه انگور قرمز برای تصفیه ی خون و خون سازی هم بهتر است

پزشکان متخصص تغذیه معتقدند؛انگور میوه ای سرشار از پتاسیم و مقادیری

منیزیم؛کلسیم؛آهن؛فسفر؛آلبومین و ویتامین های( A و B و C )است که ضعف بدن را سریع

کاهش میدهد

به گفته ی آنان هر شخص در روز باید انگور میل کند،زیرا میوه ای ضد عفونی کننده

نیز می باشد و همچنین برای در درمان بیماری هایی مثل یبوست،عوارض روماتیسم،کم خونی

و حتی سرطان نیز سودمند است

انگور، میوه ای شفابخش

انگور

انگور میوه‌ای شیرین و لذیذ و از نوع میوه‌های خوشه‌ای است. انگور میوه ای بهشتی است. در احادیث آمده است که امام محمد باقر (ع) فرموده اند:

"چهار میوه از میوه‌های بهشتی هستند، انگور، رطب(خرمای تازه)، انار و سیب."(بحارالانوار/ج14/باب اطعمه و اشربه)

این میوه بهشتی سرشار از ویتامین های A، B و C می باشد. هم چنین دارای مقداری منیزیم، کلسیم، آهن، فسفر و پتاسیم است.

یک لیوان(160 گرم) انگور سبز یا قرمز بدون هسته حاوی: 110 کالری انرژی، یک گرم پروتئین، 29 گرم کربوهیدرات و یک گرم فیبر می باشد.

انگور، منبع خیلی خوب ویتامین "ث" (28/17میلی گرم)  و منگنز( 11/0 میلی گرم) می باشد. منظور از منبع خیلی خوب یعنی 20 درصد یا بیشتر نیاز روزانه فرد به آن ماده مغذی را برآورده می کند.

درخت انگور را "تاک" یا "مو" نیز می‌گویند.

خواص انگور

1- یکی از خواص مهم انگور، تصفیه ی خون و خون ساز بودن آن است، البته این خاصیت در انگور قرمز بیشتر از انگور سبز است. لذا چنانچه از کم خونی رنج می برید، خوردن انگور قرمز یا یاقوتی را به شما توصیه می کنیم.

2- افرادی که خیلی لاغرند و می خواهند چاق شوند، می‌توانند یک لیوان صبح و یک لیوان عصر آب انگور بخورند.

انگور هم لاغر کننده است و هم چاق کننده، به این صورت که اگر انگور را از صبح تا ظهر، به تنهایی میل کنید لاغر کننده و اگر آن را همراه با غذا بخورید چاق کننده است.

انگور

3- انگور و آب آن برای کسانی که در اثر یک بیماری طولانی ضعیف شده‌اند، بسیار مفید است. افرادی که در دوره نقاهت بیماری به سر می برند و یا ضعف عمومی دارند، سعی کنند از انگور، هویج، سیب و هلو به مقدار زیاد استفاده کنند. البته بهتر آن است که این میوه ها را با هم در آب میوه گیری بریزند و آب میوه مخلوط را در طول روز جرعه جرعه بنوشند.

4- انگور برای سل، یبوست، بواسیر و سیاه سرفه اثر شفابخش دارد.

5- انگور غذای بسیار خوبی برای مبتلایان به اوره خون بالا و اسیدوز می‌باشد.

6- آب انگور تازه برای بیمارانی که دچار ورم کلیه هستند، نوشیدنی مناسبی است، زیرا ادرارآور است. حتی در این مورد بهتر است به جای شیر به بیمار، آب انگور تازه داده شود.

7- به دلیل مغذی و مقوی بودن انگور، برخی از  پزشکان عقیده دارند که آب انگور تازه نوعی شیر با منبع گیاهی است که مواد غذایی آن به مراتب بیشتر ار شیر حیوانی است.

8- مصرف آب انگور تازه برای کسانی که نارسایی کبد دارند توصیه شده است، زیرا آب انگور عمل ذخیره قند در کبد و دفع صفرا را تسهیل می‌کند. کبد را تقویت می‌کند و به فعالیت سالم آن کمک می‌کند.

9- انگور موجب افزایش اشتها می شود.

10- انگور، سموم بدن را دفع می‌کند و یبوست را برطرف می‌سازد.

11- اگر آب انگور را بر پوست بمالید، چین وچروک آن را بر طرف می‌کند و پوست را با طراوت می‌کند.

11- انگور برای کسانی که مبتلا به ورم مفاصل ، روماتیسم، نقرس و سنگ کلیه می باشند، مفید است.

12- انگور برای کسانی که دچار مسمومیت، عوارض فشار خون بالا و سوء هاضمه، اختلالات پوستی، کورک، اگزما و نفریت(ورم چرکی کلیه‌ها) شده‌اند سودمند است.

13- آب انگور تازه شیر زنان را زیاد می‌کند.

انگور

14- انگور در زدودن غم و اندوه و بی‌تابی شدید، بسیار موثر است. از امام صادق علیه‌السلام نقل شده است که فرمود: "پس از طوفان نوح که آب، زمین را شست و حضرت نوح در قبرستان‌ها، استخوان مردگان را دید و بسیار اندوهناک گشت، خداوند متعال به او وحی کرد که انگور سیاه بخور تا غم تو از بین برود." (بحارالانوار/ج14/باب اطعمه و اشربه)

15- انگور عاملی مهم برای بازگشت نیروی عضلانی است.

16- انگور یک غذای خوب برای سلسله اعصاب می‌باشد و فشار عصبی را تسکین می‌دهد.

17- انگور تازه برای بهبود بیماری های قلبی بسیار سودمند است.

18- انگور قند خون را نیز تنظیم می کند. در اثر ورود قند انگور به خون، نیرویی به وجود می‌آید که ماهیچه‌ها به وسیله آن کار می‌کنند.

19- انگور باعث پاک سازی معده و روده از مواد زائد و مضر می شود.

20- انگور دو برابر گوشت در بدن انرژی تولید می‌کند، ولی بر خلاف گوشت اوره خون را افزایش نمی دهد.

21- طبق تحقیقات علمی جدید، انگور بسیاری از میکروب های بیمار زای داخل بدن را نیز از بین می برد.

انگور قرمز

خواص انگور قرمز

انگور قرمز از تصلب شرایین و انسداد رگ ها پیشگیری می کند.

به گفته پژوهشگران "غلیظ بودن خون، اکسیداسیون سریع کلسترول، سفت و سخت شدن رگ ها دلایل اصلی بروز بیماری های قلبی و تصلب شرایین است." این پژوهشگران دریافته اند که با خوردن انگور قرمز، اکسیداسیون کلسترول، کاهش می یابد و رگ های خونی منبسط می شوند و خون با سرعت بیشتری در بدن جریان می یابد علاوه بر این، خوردن انگور قرمز موجب بهبود عملکرد قلب می شود.

انگور قرمز منبع سرشاری از آنتی اکسیدان موسوم به "کوئرنستین" است. پوست انگور دارای ماده سفید "رزوراتول" است که از تراکم و روی هم انباشته شدن پلاکت های خون جلوگیری می کند و در نتیجه مانع لخته شدن خون در رگ ها می شود.

موراد احتیاط

1- مصرف زیاد انگور باعث دل پیچه و اسهال می شود، بنابراین در خوردن آن افراط نکنید.

2- مصرف انگور برای مبتلایان به دیابت(مرض قند) مضر است.

3- مصرف مداوم آب انگور باعث ایجاد سنگ کلیه و رسوبات در دستگاه ادراری می شود.

4- خوردن انگور ترش و نارس، باعث بروز اختلال در معده می‌شود.

5- هسته انگور، سرد و خشک است و در معده‌های ضعیف ایجاد نفخ می کند.

6- زیاد‌ه روی در خوردن انگور برای کبد و معده مضر است و حتی ممکن است به انسداد روده و معده ختم شود.

7- خوردن آب سرد بلافاصله پس از خوردن انگور، برای معده زیان‌آور است.

مریم مرادیان نیری – کارشناس علوم تغذیه

منابع:

ماهنامه دنیای سلامت- شماره 11

خواص میوه های خوراکی (تالیف مرتضی نظری)

http://www.prevention.com/cda/vendorarticle/grapes/HN1776003/nutrition.recipes

*مطالب مرتبط:

خواص انگور

روش سنتی تهیه شیره انگور

برای رفع ضعف بدن، انگور و شیره آن را بخورید

خواص معجزه آسای عصاره هسته انگور

انگور قرمز از قلب محافظت می کند

ماسك انگور؛ شاداب كننده و تقویت كننده پوست

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم تیر ۱۳۹۱ساعت 8:0  توسط علی حمامی | 
گروهی از دانشمندان استرالیایی با بررسی نتایج مربوط به 18 سری مطالعات گوناگون در زمینه درمان آرتروز دریافتند، انجام...
 تحقیقات اخیر نشان می دهد، بهترین و موثرترین روش درمانی آرتروز انجام تمرینات ورزشی منظم است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه NDTV کشور هند، بنا به اعلام محققان تمرینات ورزشی منظم می تواند مخصوصاً در درمان آرتروز ناحیه زانو بسیار مفید باشد.
گروهی از دانشمندان استرالیایی با بررسی نتایج مربوط به 18 سری مطالعات گوناگون در زمینه درمان آرتروز دریافتند، انجام تمرینات منظم ورزشی و بالاخص تمرینات قدرتی راهی مفید در درمان آرتروز ناحیه زانو است.
در این سری مطالعات گسترده، پژوهشگران بیش از 2800 بیمار 55 تا 74 ساله مبتلا به انواع گوناگون آرتروز را مورد بررسی قرار داده بودند.
در انتها مشخص شد، در کنار تاثیر دیگر فاکتورها، بهره گیری از تمرینات قدرتی آن هم به طور کاملا منظم می تواند بهبود چشمگیری در وضعیت این دسته از بیماران مخصوصا در بهبود وضعیت آرتروز ناحیه زانو بوجود آورد.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
منبع: سلامت نیوز
+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 8:18  توسط علی حمامی | 
آشنایی با ۱۰ فایده شگفت انگیز سیب ::
 
سیب نقش مهمی در سلامت بدن دارد و مزیت آن این است که علاوه بر پیشگیری از بیماریها، باعث افزایش سلامتی نیز میشود.
پایین آوردن کلسترول: سطح بالای کلسترول در بدن مشکلات طولانی مدت و خطرناکی را به دنبال دارد با مصرف سیب میتوانید سطح کلسترول را در حد نرمال نگه دارید. مطالعات و پژوهشها حاکی از این است که خوردن دو عدد سیب در هر روز تقریبا به میزان ۱۶% سطح کلسترول را پایین میآورد. برای کاهش سطح کلسترول هیچ چیز دیگری به اندازه سیب مفید نیست.
تقویت دستگاه گوارش: افرادی که از مشکلات دستگاه گوارشی رنج میبرند با خوردن سیب میتوانند عملکرد این دستگاه را در حد نرمال نگه دارند. مهمترین دلیل در تنظیم و تقویت دستگاه گوارش این است که سیب سرشار از فیبر است و این بدان معناست که حرکات روده ای را منظم میکند و دیر هضمی و یبوست را از بین میبرد. با تنظیم دستگاه گوارش، از دل دردهای مزمن و شدید که به این دستگاه مرتبط است نیز کاسته میشود.
افزایش انرژی: قندی که در سیب وجود دارد طبیعی است و فواید زیادی دارد که به هیچ عنوان قابل مقایسه با شیرینی ها و قندهای مصنوعی نیست. قند موجود در سیب باعث افزایش انرژی میشود به همین دلیل است که خوردن این میوه صبح زود و قبل از صبحانه توصیه شده و تا آخر شب بدن را سرحال نگه می دارد و انرژی مورد نیاز را تامین میکند.
درمان آنمی(کم خونی): از آنجا که سیب سرشار از آهن است در درمان آنمی نقش مهمی دارد. آهن موجود در بدن سطح هموگلوبین را افزایش میدهد که افزایش هموگلوبین با درمان آنمی رابطه مستقیم دارد اگر شما دائما احساس ضعف و خستگی دارید با خوردن این میوه میتوانید سرحال شوید زیرا قند طبیعی موجود در سیب با آهن آن ترکیب شده و باعث افزایش انرژی و همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن میشود به گونه ای که بدن در برابر بیماریها حالت آماده باش به خود میگیرد.
کاهش خطر ابتلا به سرطان: از دیگر فواید این میوه کاهش خطر ابتلا به سرطانهای خاص است. از آنجا که فیبر موجود در سیب در تقویت دستگاه گوارش موثر است از خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ جلوگیری میکند. خوشبختانه مطالعات نشان داده است که مصرف این میوه خطر ابتلا به سرطان ریه و سرطان سینه را نیز کاهش میدهد و به طور کلی سیب، میوه ای کاملا استثنایی در پیشگیری از انواع سرطانها به شمار میآید
کاهش خطر حملات قلبی: سیب سرشار از آنتی اکسیدان قوی است و در حقیقت آنتی اکسیدان برای سلامت قلب فواید زیادی دارد مصرف سیب کمک زیادی به درمان و پیشگیری از بیماریهای قلبی میکند. از آنجا که بیماری قلبی با افزایش سن، زیاد میشود، مصرف این میوه هیچ وقت دیر نیست و به خوردن آن توصیه زیادی شده است.
درمان و پیشگیری از آسم: اگر شما از مشکلات ناشی از آسم رنج میبرید با خوردن یک فنجان آب سیب میتوانید به رفع این مشکلات و نگرانیها کمک کنید. یکی از نشانه های آسم به سختی و با صدای بلند نفس کشیدن است اما با خوردن آب سیب تازه میتوانید این نشانه ها را از بین ببرید. زنان باردار نیز با خوردن این میوه به مقدار زیاد در طول بارداری میتوانند از مبتلا شدن جنین به آسم جلوگیری کنند.
بهبود دیابت:افرادی که مبتلا به دیابت هستند در صورت درمان نکردن آن به مشکلات دیگری نیز دچار میشوند که به دیابت مربوط میشود از جمله اختلالات عصبی، مشکلات کلیوی و مشکلات بینایی. با خوردن سیب به طور منظم می توانید از مبتلا شدن به دیابت و مشکلات دیگری که به دنبال دارد جلوگیری کرد. ژلاتین موجود در سیب نقش انسولین را ایفا میکند در نتیجه در تنظیم سطح قند خون بدن اهمیت ویژه ای دارد. خوشبختانه این میوه درشرایط آب و هوایی مختلف برداشت میشود.
افزایش بینایی: مشکلات ناشی از بینایی تقریبا غیرقابل پیشگیری است اما اخیرا مطالعات انجام شده نشان داده است که سیب می تواند اثر مطلوبی بر بینایی داشته باشد از آنجایی که سیب منبعی غنی از ویتامین A و ویتامین C است در درمان شب کوری و کور رنگی اثرات مثبتی دارد.
پیشگیری و درمان آلزایمر: یکی از شگفت انگیزترین اثرات سیب، درمان و پیشگیری از آلزایمر است. اثر آن در درمان و پیشگیری از این بیماری به گونه ای است که خوردن سیب باعث تقویت سلولهای مغز میشود
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 14:55  توسط علی حمامی | 

 راهـکارهای جـالب، عجیـب و موثـر

برای کاهـش دردهای جسمانی


می دانیم که درد جسمانی علامت و نشانه ایجاد مشکل و ناهنجاری در بدن است ضمن اینکه عوامل مختلفی باعث درد و ناراحتی جسمانی می شوند. بطوریکه بعضی از این عوامل موقتی و برخی نیز طولانی مدت و نیازمند دارو و درمان هستند... در این ایمیل ترفند هایی برای شما دوستان پرشین استار بیان خواهد شد که شما با دانستن و بکار بستن آنها، بعضی از دردها را می توانید موقتا کاهش بدهید.

خارش گلو : وقتی کودک بودید، قلقلک دادن زیر بغل شما یک سرگرمی جالب بود. حالا در بزرگسالان هم می توان از این ترفند برای رهایی از مشکل خارش گلو استفاده کرد. وقتی که سلول های عصبی گوش تحریک بشوند، باعث اسپاسم عضلات گلو و گردن شده و در نتیجه شما را از شر خارش گلو راحت می کنند. پس قلقلک دادن گوش، باعث رفع خارش گلو می گردد!

صداهای فراصوت بالاتر از حد آستانه شنوایی را تجربه کنید : اگر در محلی شلوغ و پر سر و صدا هستید، بطرف راست خم شوید و سعی کنید با گوش راست بشنوید! چون گوش راست برای شنیدن حرفهای تند و سریع مناسب تر است و گوش چپ برای تمیز و تشخیص دادن تن های موسیقی، قوی تر است.

بر درد آمپول غلبه کنید : به راحتی با سرفه کردن در حین تزریقات، می توانید درد آمپول را کاهش دهید. البته نه آن سرفه ای که تزریقات چی را چنان بترسانید که منجر به شکستن سرنگ در عضله تان شوید. چراکه سرفه کردن در اصل یک ترفندی است که باعث افزایش سریع و موقتی فشار در قفسه سینه شده و مسیرهای عصبی درد را مسدود می کند.

از شر جرم های بینی راحت شوید : فین کردن شدید را فراموش کنید. در اینجا یک ترفند بسیار سریع و آسان برای راحت شدن از جرم ها وجود دارد و آن اینست که بطور متناوب با زبان خود به سقف دهانتان ضربه بزنید، سپس با یک انگشت خود وسط دو ابرو را فشار دهید. این کار باعث می شود که تیغه بینی، عقب و جلو رفته و پس از ۲۰ ثانیه، جرم های متراکم شده و آماده تخلیه می شوند!

از شر رفلاکس مری راحت شوید : کسانی که دچار رفلاکس مری هستند، اگر به پهلوی چپ بخوابند، کمتر به این مشکل دچار می شوند! مری و معده تحت یک زاویه ای بهم وصل هستند، وقتی به پهلوی راست بخوابید، سطح معده بالاتر از مری قرار می گیرد، در نتیجه غذا و اسید به مری بر می گردد.

درد دندان، آخ نگــــو : با یک تکه یخ، قسمت v شکل بین انگشتان اشاره و شست را بمالید، بسادگی خواهید توانست تا درد دندانتان را کاهش دهید.

نوک انگشت تان را سوزانده اید؟ : اگر در اثر تماس ناگهانی با اجاق گاز یا قابلمه داغ نوک انگشت تان را سوزانده اید، به سرعت قسمت آسیب دیده را تمیز کنید و با یک تکه یخ ماساژ بدهید. اگر یخ نبود، از آب سرد نیز می توانید استفاده کنید.

سرتان گیج می رود و به دوران افتاده است؟ : کافی است فقط یک دست تان را روی یک نقطه ثابت قرار دهید، بسرعت دوران سرتان خوب می شود. قسمتی از گوش که مسئول فقط تعادل است در داخل یک مایع شناور می باشد، هر گاه این مایع جابه جا بشود، تعادل شما بهم می خورد، بکمک یک مرجع ثابت بیرونی، مغز سریع تعادل خود را به دست می آورد.

بروز درد پهلو : گاهی به هنگام دویدن، پهلوی آدم درد می گیرد. این بخاطر آن است که بازدم شما با وقتی که پای راست شما به زمین می خورد، همزمان است. در نتیجه به دیافراگم شما فشار وارد می شود، برای رهایی از این درد کافی است، بازدم خود را با وقتی که پای چپ شما به زمین می خورد، همزمان کنید.

جلوی خونریزی بینی را با یک انگشت بگیرید : گرفتن بینی و به عقب برگرداندن سر، راه متداول جلوگیری از خونریزی بینی است، اما شما اگر مقداری پنبه را درست زیر گردی لب بالایی، روی لثه بگذارید و با یک انگشت آن را فشار دهید، خونریزی قطع می شود.

از تپش قلب در هنگام عصبانیت جلوگیری کنید : به انگشت شست خود، فوت کنید! عصب واگ که ضربان قلب را کنترل می کند، بکمک نفس کشیدن، آرام می گیرد.

مغز خود را گرم نگه دارید : بسیار چیزهای کم اهمیتی هستند که مغز را سرد و فلج می سازند. در این حالت، زبان خود را به سقف دهانتان فشار دهید، بطوریکه بیشترین مقدار از سقف را بپوشاند، در این صورت سر درد بر طرف می شود! این سردرد می تواند ناشی از یک بستنی یخی باشد.

از نزدیک بینی پیشگیری کنید : نزدیک بینی به ندرت ریشه ژنتیکی دارد، بلکه بیشتر از خیره شدن چشم به یک نقطه در فاصله کم ناشی می شود. بنابراین بهتر است که هر از چندی، چشم های خود را ببندید، به بدنتان کش و قوسی بدهید، و نفس عمیقی بکشید و پس از چند ثانیه به آرامی نفس تان را رها کنید، این کار باعث استراحت عضلات غیر ارادی هم می شوند. در نتیجه چشم ها هم استراحت می کنند.

خواب رفتگی دست : اگر دست شما موقع رانندگی یا نشستن، در اثر یک وضعیت نادرست بخواب رفته باشد، به آرامی حرکت دادن سر به چپ و راست، در کمتر از یک دقیقه می تواند این مشکل را حل کند و از شر گزگز و سوزنی شدن دست راحت شوید.

زیر آب نفس بکشید : وقتی در زیر آب هستید، این نبود اکسیژن نیست که شما را بیچاره می کند، بلکه دی اکسید کربن است که باعث اسیدی شدن خون و استیصال می گردد. بنابراین کافی است ابتدا، قبل از شنا چند نفس کوتاه و سریع بکشید تا میزان اسیدی بودن خون پایین بیاید. با این ترفند مغز شما می پندارد که اکسیژن بیشتری در اختیار دارد! به این ترتیب ده ثانیه زمان می خرید.

خوب حفظ کنید : همیشه سعی کنید کارهای خود را قبل از خواب، پیش خود مرور کنید و یا درباره مسئله ای که مورد نظر شما است، قبل از خواب فکر کنید، در این صورت وقتی بیدار می شوید، حافظه شما بهتر و سریعتر به شما کمک خواهد کرد. هر چیزی را که شما درست قبل از خواب مطالعه کنید، بهتر در حافظه شما ثبت و ضبط می شود.

سرتان درد می کند؟ : ماهی بخورید. ماهی زیاد مصرف کنید. روغن ماهی به پیش گیری از سردرد کمک می کند. زنجبیل هم با کاهش تورم و درد عملکرد مشابهی دارد.

تب دارید؟ : ماست میل کنید. قبل از شروع فصل گرده افشانی ماست زیاد مصرف کنید همچنین بطور روزانه از عسل محلی منطقه خود میل کنید.

برای جلوگیری از سکته چای بنوشید : با مصرف مرتب چای از رسوب چربی بر روی دیواره شریان ها جلوگیری کنید. نوشیدن چای حتی در بعضی افراد کاهش اشتها را به دنبال داشته و مانع اضافه وزن نیز شده است. ضمن اینکه چای سبز برای سیستم ایمنی بدن فوق العاده است !

بیخوابی دارید؟ : عسل بخورید. از عسل بعنوان داروی مسکن و آرامش بخش استفاده کنید.

دچار آسم هستید؟ : پیاز بخورید. مصرف پیاز التهاب نایژک ها را از بین می برد.

از ورم مفاصل رنج می برید؟ : باز هم ماهی میل کنید. ماهی قزل آلا، تون، خال مخالی و ساردین از ورم مفاصل جلوگیری می کند. (ماهی سرشار از روغن های امگاست که برای سیستم ایمنی فوق العاده است)

دل بهم خوردگی دارید؟ : موز و زنجبیل بخورید. موز به معده ای که اذیت شده کمک می کند و زنجبیل حالت تهوع صبحگاهی و دل آشوب را درمان می کند.

عفونت مثانه دارید؟ : آب قره قاط بنوشید. آب قره قاط سرشار از اسید می باشد که باکتری های مضر را کنترل می کند.

دچار مشکلات استخوان هستید؟ : آناناس میل کنید. شکستگی و مشکلات استخوان با کمک منگنز موجود در آناناس قابل پیشگیری است.

از سندرم پیش از قاعدگی رنج می برید؟ : ذرت بو داده میل کنید. خانمها می توانند با مصرف ذرت بو داده که به کاهش افسردگی، نگرانی و خستگی که از عوارض می باشد پیشگیری کنند.

دچار مشکلات حافظه شده اید؟ : صدف خوراکی بخورید. صدف با داشتن روی مورد نیاز به بهبود عملکرد مغز کمک می کند.

سرما خوردید؟ : سیر بخورید. سرو کله گرفته را با سیر تمیز کنید. (یادتان باشد که سیر سطح کلسترول را نیز کاهش می دهد)

سرفه می کنید؟ : فلفل قرمز !!! مشابه ماده ای که در شربت سرفه بکار می رود در فلفل قرمز وجود دارد. البته فلفل قرمز را با احتیاط مصرف کنید شاید معده شما را تحریک کند.

سرطان سینه؟ : گندم، سبوس و کلم مصرف کنید. این مواد استروژن را در سطوح سالم نگه می دارند.

سرطان ریه؟ : سبزیجات تیره و نارنجی رنگ و سبزی مصرف کنید. پادزهر مفیدی است که در سبزیجات تیره و نارنجی رنگ یافت میشود A بتا اکروتن، نوعی ویتامین.

زخم معده بروز کرده؟ : کلم بخورید. کلم شامل ترکیباتی است که به درمان زخم معده و دوازدهه کمک می کند.

اسهال؟ : سیب میل کنید. سیب را با پوست رنده کنید. بگذارید تا قهوه ای شوید و برای درمان این وضعیت میل کنید. (موز نیز برای این بیماری خوب است)

از شریان های رسوب گرفته رنج می برید؟ : آووکادو بخورید. چربی غیراشباع شده موجود در آووکادو، کلسترول را پایین میآورد.

فشار خونتان بالاست؟ : کرفس و روغن زیتون میل کنید. روغن زیتون فشار خون را پایین می آورد. کرفس نیز شامل ماده ای است که فشار خون را پایین می آورد.

ناهماهنگی قند خون دارید؟ : بروکلی و بادام زمینی میل کنید. کروم موجود در بروکلی و بادام زمینی انسولین و قند خون را تنظیم می کند.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۰ساعت 15:40  توسط علی حمامی | 
اگر حسابی اعصاب‌تان به هم ریخته، موز بخورید

زمانی كه دیدید دكمه‌های لباس‌تان درست بسته نمی‌شوند، بروید سراغ موز. تحقیقات نشان داده یك موز متوسط 105 كالری و فقط 14 گرم قند دارد. همین مقدار شما را سیر كرده و قند خون را به شكل ملایمی بالا می‌برد. در ضمن همین موز 30 درصد ویتامین B6 مورد نیاز روزانه را تامین می‌كند. این ویتامین باعث می‌شود مقدار سروتونین تولید شده مغز اندكی افزایش یافته و توان مقابله با شرایط دشوار و اضطراب‌ها را در شما افزایش می‌دهد.

اگر می‌خواهید کلیه تان سنگ نسازد، زرد‌آلود بخورید

هشت عدد زرد‌آلوی خشك حاوی 2 گرم فیبر و فقط 3 میلی‌گرم سدیم و 325 میلی‌گرم پتاسیم است كه همه این‌ها كمك می‌كنند مواد معدنی در ادرار تجمع پیدا نكرده و از تشكیل سنگ‌های اگزالات كلسیم جلوگیری شود. این سنگ‌ها شایع‌ترین نوع سنگ‌های كلیوی هستند. برای در امان ماندن از سنگ كلیه به‌خصوص اگر سابقه‌اش را دارید بقیه میان وعده‌ها را حذف كنید و برگه زردآلو بخورید.

اگر فشار خون‌تان بالاست، كشمش بخورید

60 عدد كشمش تقریبا می‌شود یك مشت پر كه حاوی یك گرم فیبر و 212 میلی‌گرم پتاسیم است كه هر دو برای كنترل فشار خون بالا در قالب یك رژیم غذایی توصیه می‌شوند. مطالعات متعددی نشان داده كه پلی‌فنل‌های موجود در مواد‌غذایی مشتق از خانواده انگور مثل همین كشمش و آب انگور در حفظ سلامت قلبی عروقی تاثیر بسزایی دارند که كاهش فشار خون از آن جمله است.

اگر از سروصدای معده رنج می‌برید، ماست بخورید

یك فنجان و نیم ماست طبیعی (كم‌چرب/پروبیوتیك) غذا را به شكل موثری از دستگاه گوارش عبور می‌دهد. از سوی دیگر ماست‌های پروبیونیك قابلیت هضم غذا به‌ویژه لبنیات و حبوبات را در روده‌ها بهبود می‌بخشند. همان‌طور كه می‌دانید این غذاها عامل ایجاد گاز در دستگاه گوارشی هستند و در نتیجه با خوردن ماست از این مزاحمت دور می‌مانید.

اگر بیش از حد سرفه می‌كنید، عسل بخورید

در مطالعه‌ای كه توسط دانشمندان آمریكایی انجام گرفته، مشخص شده 2 قاشق چای‌خوری عسل قهوه‌ای و غلیظ بسیار موثرتر از داروهای بدون نسخه ضد‌سرفه، شدت و دفعات سرفه‌های شدید را در كودكان كاهش می‌دهد. آنتی‌اكسیدان‌های موجود در عسل و عوامل ضد‌میكروبی موجود در آن التهاب بافت‌های گلو را كاهش داده و بیمار را آرام می‌كند. البته به شرطی كه عسل واقعا طبیعی باشد!

اگر همیشه احساس خستگی می‌كنید، فلفل دلمه‌ای قرمز بخورید

فلفل دلمه‌ای قرمز غنی از ویتامین C است. مطالعات نشان داده، ویتامین C بهترین ماده برای مقابله با استرس‌هایی است كه به واسطه رادیكال‌های آزاد ایجاد می‌شوند. از سوی دیگر ویتامین C در عین برطرف كردن خستگی، نقشی اساسی در سوخت و ساز آهن برعهده دارد كه به بدن كمك می‌كند اكسیژن بیشتری وارد جریان خون شود. كمبود اكسیژن یكی از اصلی‌ترین دلایل خستگی و ضعف بدنی است.

اگر می‌ترسید سرطان معده بگیرید، كلم بخورید

مطالعه‌ای كه در سال 2002 در دانشگاه جانز‌هاپكینز صورت گرفته نشان داده، یك تركیب بسیار قدرتمند موجود در كلم به نام سولفورافان، هلیكو‌باكتر پیلوری(باكتری عامل زخم معده و روده) را پیش از ورود به دستگاه گوارش تحت‌تاثیر خود قرار می‌دهد و از كار می‌اندازد و حتی شاید در پیشگیری از ایجاد سرطان‌های دستگاه گوارش هم موثر باشد. یك فنجان پر از كلم 34 كالری دارد و 3 گرم فیبر و 75 درصد از نیاز روزانه به ویتامین C را تامین می‌كند.

اگر مشكل دفع سخت دارید، انجیر بخورید

4 عدد انجیر خشك 3 گرم فیبر دارد كه باعث تنظیم حركات روده بزرگ و دفع بهتر می‌شود. خوردن این میوه باعث پیشگیری از عود مجدد هموروئید می‌شود. همچنین این مقدار انجیر 5 درصد پتاسیم و 10 درصد منگنز مورد نیاز روزانه را تامین می‌كند.

اگر دارای مشکلات شكمی هستید، ریحان بخورید

مطالعات نشان داده، ماده شیمیایی اوژنول موجود در ریحان باعث از بین رفتن و پیشگیری دل درد، حالت تهوع، كرامپ‌های شكمی یا اسهال می‌شود. علت این موضوع از بین رفتن برخی از باكتری‌ها از جمله سالمونلا و لیستریا توسط اوژنول است. اوژنول یك ماده ضد‌اسپاسم است كه می‌تواند باعث بهبود كرامپ‌های شكمی شود. هر طور كه دوست دارید ریحان را بخورید.

اگر دچار كم‌خوابی هستید، گوشت بوقلمون بخورید

حدود 85 گرم گوشت بوقلمون تقریبا حاوی كل تریپتوفان مورد نیاز روزانه بدن است. اسید آمینه تریپتوفان ماده‌ای ضروری است كه باعث تولید سروتونین و ملاتونین می‌شود كه هر دوی این‌ها باعث تنظیم خواب می‌شوند. مطالعات نشان داده افرادی كه از بی‌خوابی یا كم‌خوابی رنج می‌برند دچار كمبود تریپتوفان هستند.

اگر می‌خواهید از كسالت دور شوید، ماهی تن بخورید

85 گرم از ماهی تن كنسرو شده حاوی حدود 800 میلی‌گرم امگا3 است. محققان معتقدند، امگا3 باعث رفع كسالت روحی و پیشگیری از اضطراب و بالارفتن روحیه می‌شود. اسیدهای چرب موجود در ماهی، توسط متخصصان تغذیه با عنوان درمانی موثر برای افسردگی توصیف شده است. خوردن ماهی تن با مقدار كمی نان تاثیر بهتری دارد چون كربوهیدرات موجود در نان، سروتونین خون را افزایش داده و باعث بهبود روحیه و دور شدن احساس كسالت می‌شود.

اگر همیشه از حالت تهوع رنج می برید، چای زنجبیلی بخورید

مطالعات متعددی نشان داده، یك‌چهارم قاشق چای‌خوری پودر زنجبیل، نصف قاشق چای‌خوری ریشه خرد شده زنجبیل یا یك فنجان چای زنجبیل باعث كاهش حالت تهوع ناشی از بیماری حركت و حالت تهوع سفر و بارداری می‌شود. محققان هنوز به‌درستی نمی‌دانند چه ماده‌ای در زنجبیل باعث سركوب حالت تهوع می‌شود اما به‌هرحال این ماده بی‌خطر بوده و فاقد عوارض جانبی معمول داروهای ضد‌تهوع است.

اگر دچار سوزش معده هستید، چای بابونه بخورید

چای بابونه باعث بهبود التهاب، اسپاسم و گاز دستگاه گوارش می‌شود. 2 قاشق چای‌خوری بابونه را به‌مدت 20 دقیقه در آب جوش دم كنید و كمی كه خنك شد میل كنید. برای برطرف شدن این مشكل لازم است چند بار در روز چای بابونه بخورید.
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 17:50  توسط علی حمامی | 

۱-     خوردن همزمان ماست و ترب مضر می باشد و موجب بیماریهای پوستی می شود.

2-     ماست و مرغ برای مزاج سرد ضرر دارد.

3-     سبزی شاهی(ترتیزک) باعث خونسوزی و سبزی گشنیز زن را عقیم می کند.

4-     مصرف روزی یک عدد تخم مرغ سنگین می باشد، اعضا دیر باز می شود.

5-     فلفل و ترشی باعث استرس و رعب می شود. وترشی برای حافظه ضرر دارد.

6-     گوشت ماهی ضرر به چشم می رساند مگر در ماه یک تا دوبار.

7-     شیر گاو به بچه اثر ژنتیکی دارد و بد است.

8-     خواب شب سه ساعت بعد از شام و خواب روز نیم ساعت بعد از ناهار.

9-     ماست با مرغ و ترب و ماهی باهم مصرف نشود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۰ساعت 12:30  توسط علی حمامی | 
 

تمیز کردن کلیه

سالها یکی پس از دیگری می گذرند و کلیه های ما خون ما را با دفع نمک ، سم و هر گونه شیء ناخواسته که وارد بدن ما میشود فیلترمیکنند. با گذشت زمان ، نمک تجمع می یابد و این نیاز به تمیز کردن توسط عملیات نظافتی دارد. چگونه می خواهیم بر این مشکل غلبه کنیم؟

بسیار آسان است ، اول یک دسته جعفری را برداشته و تمیز بشویید

سپس آن را در تکه های کوچک بریده و آن را در یک قابلمه بریزید و با آب تمیز به مدت ده دقیقه بجوشانید و بگذارید سرد شود و سپس فیلترش کنید و آن را در یک بطری تمیز ریخته و در داخل یخچال بگذارید تا خنک شود. با نوشیدن یک لیوان روزمره شما متوجه خواهید شد که تمام نمک و دیگر سموم انباشته شده در کلیه شما خارج میشود.  

جعفری به عنوان بهترین  تمیز کننده کلیه شناخته شده و طبیعی است!

Subject: Kidney Cleaning

 

Years pass by and our kidneys are filtering the blood by removing salt, poison and any unwanted entering our body. With time, the salt accumulates and this needs to undergo cleaning treatments and how are we going to overcome this?

It is very easy, first take a bunch of parsley and wash it clean

Then cut it in small pieces and put it in a pot and pour clean water and boil it for ten minutes and let it cool down and then filter it and pour in a clean bottle and keep it inside refrigerator to cool.  Drink one glass daily and you will notice all salt and other accumulated poison coming out of your kidney by urination also you will be able to notice the difference which you never felt before.

Parsley is known as best cleaning treatment for kidneys and it is natural!

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه نهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 7:57  توسط علی حمامی | 
خواص گیاه کاهـو :

کاهو از نظر طب قدیم ایران سرد و مرطوب است

1) کاهو تمیز کننده خون است
2) کاهو بعلت داشتن آهن خون ساز است  و برای درمان کم خونی مفید است.
3) ضد تورم است
4) کاهو خواب آور و آرام بخش است
5) کاهو برای ضعف اعصاب مفید است و تشویش و دلهره را ازبین می برد .
6) کاهو ملین و ادرار آور است
7) خوردن کاهو برای مالیخولیا مفید است
8) کاهو زخم های مجاری ادرار و مثانه را درمان می کند
9) ا گر کاهو را با سکنجبین و یا سرکه بخورند اشتها آور است
10) کاهو اثر ضد تشنج دارد
11) درد معده را تسکین می دهد
12) کاهو قوای جنسی را تقویت می کند
13) برای برطرف کردن درد سینه کاهو را بپزید و بخورید
14) زنان شیرده اگر می خواهند که شیرشان زیاد شود باید کاهوی پخته بخورند
15) ورم غدد لنفاوی را برطرف می کند
۱۶) خوردن کاهو از سفید شدن و ریزش مو جلو گیری می کند.

۱۷) بینایی را تقویت می کند.

{ با اینکه کاهو فواید زیادی دارد، ولی زیاده روی در خوردن آن باعث کم شدن قدرت جنسی ، فراموشی و کم شدن حافظه ، ضعف دید چشم و نفخ شکم می شود. }

 کُل الخسِّ ؛ فانّه یورث النُّعاس و یهضمُ الطَّعام

<< پیامبر اکرم (ص) می فرمایند : کاهـو را بخور ، که خواب آور است و غـذا را هضم می کند.>>

خواص زیتون :

در قرآن از زیتون بعنوان شجره مبارکه یاد شده است و در روایتی از امام حسن (ع) می خوانیم : « درمیان وصیت های حضرت آدم (ع) به فرزندش این بود که ، زیتون بخور ؛ زیرا آن از درخت پر خیر و برکتی است. »                            وسایل الشیعه ج 25 ص 96

١) مفید برای کبد انسان است.

٢) روغن زیتون نرم کننده و صفرا بُر است .
3) روغن زیتون دفع کننده سنگ کیسه صفرا است برای این منظور باید آنرا با آبلیمو مصرف کرد .

4) روغن زیتون کرم کش است .
5) روغن زیتون برای رفع سرفه های خشک مفید است .
6) برای رفع خارش ، گزیدگی حشرات (حتی مار وعقرب) و آفتاب زدگی ، روغن زیتون را به محل گزیدگی بمالید .
7) بدن بچه هایی را که مبتلا به نرمی استخوان و کم خونی هستند با روغن زیتون ماساژ دهید اثر مفیدی دارد

8) برای رفع خشکی لثه ، روغن زیتون را بر روی لثه بمالید .
9) برای برطرف کردن خراش و ترک پوست ، گلیسیرین و روغن زیتون را به مقدر مساوی با هم مخلوط کرده و روی پوست بمالید .

10) دم کرده برگ درخت زیتون تب بر است .
11) جوشانده برگ درخت زیتون برطرف کننده نقرس و روماتیسم است .
12) برای سرباز کردن جوش ها و کورک ها زیتون را له کرده و روی جوش یا کورک بمالید .
13) دم کرده و جوشانده پوست درخت زیتون تب بر و درمان کننده مالاریا است .
14) پماد میوه نارس زیتون برای سوختگی مفید است
15) جویدن برگ زیتون برای از بین بردن زخم های دهان مفید است
16) برای رفع سستی ، فلج و لقوه و تقویت نیروی جنسی باید 80 گرم روغن زیتون را با 14 گرم کندر و 16 گرم سیاه دانه مخلوط کرده و بمدت سه روز از آن بخورید

17) مصرف روغن زیتون از امراض قلبی و سرطان جلوگیری می کند .
18) روغن زیتون بهترین روغن برای پخت و پز می باشد ، زیرا در اثر حرارات خراب نمی شود.

 19) برای رفع یبوست  و یبوست های مزمن بسیار مفید است.

 20) برای قولنج کلیوی و ورم کلیه ، مالیدن روغن زیتون و خوردن زیتون مفید است.

 

21)  پژوهشگران معتقدند مصرف روغن زیتون خطر سرطان سینه را در زنان کاهش می‌دهد 
تحقیق روی سلول‌های سرطان سینه در زنان نشان داد که اسید اولئیک روغن زیتون اثر ژن سرطان زای این بیماری را کاهش می‌دهد.

 

22) پژوهشگران به زنان توصیه می‌کنند که در رژیم غذایی خود از زیتون و روغن آن استفاده کنند.اجزای مغذی خاص در روغن زیتون  می تواند دلیل تاثیر مثبت رژیم غذایی مدیترانه ای بر سلامت قلب باشد.


23) روغن زیتون به موها نرمی و لطافت خاصی می‌بخشد و باعث تقویت مو می‌شود.
عصاره زیتون برای چین و چروک پوست بسیار مفیداست و باعث لطافت و نرمی و شادابی پوست صورت می شود. 

24) برای دفع باد معده مفید است .

25) افزایش دهنده منی است .

 

خواص انگور

پیامبر اسلام (ص) می فرمایند :

« بهترین میوه شما انگور است

به گفته اغلب دانشمندان  ، انگور یک داروخانه طبیعی است . خواص آن بسیار نزدیک به شیر مادر است. و از این جهت یک غذای کامل محسوب می شود . انگور دو برابر ، گوشت در بدن حرارت و انرژی ایجاد می کند .

1- ضد عفونی کننده بدن از میکروب ها است .

2-  مناسب برای درمان بیماری های یبوست ، عوارض رماتیسم و نقرس " اوره بالای

خون "  است .

 3-  جبران کننده  کم خونی و تولید کننده و تصفیه کننده خون

4- عامل پیش گیری از سرطان

5- ضد سمّ

6- معده و روده را لایروبی می کند.

7- نشاط آفرین ، بر طرف کننده اندوه و تقویت کننده اعصاب است.

8- تنظیم کننده  قند و اوره خون

 9-یکی از بهترین میوه ها برای تحریک اشتها ، تقویت قوای جنسی ،  کبد ، از بین بردن چربی ها و ترشی ، پاکسازی سیستم گوارش ، رفع ناراختی های استخوانی ، غضروفی ، تقویت موی سر موثر است.

10- برای جلوگیری از توسعه پروستات ( نه از بین بردن آن ، که روش خاصی دارد ) خوردن انگور خوب است .افرادی که از پیری خوششان نمی آید هر روز مقداری انگور بخورند استخوانها و عضلات را محکم ، پوست را شاداب و موی شان را خوش حالت کرده و دیرتر سفید می شود.

12- اخلاط بدن را متعادل می کند .
13- بسیار مقوی و مغذی است .
14- سینه و ریه را صاف و تمیز می کند .
15- انگور برای درمان ورم معده و روده مفید است .
16- در درمان سل ریوی و سیاه سرفه موثر است .
17- برای درمان اسهال خونی از انگور استفاده می شود .
18- آنهایی که معده ضعیف دارند باید انگور را بدون پوست بخورند زیرا پوست آن دیر هضم است و موجب دل درد ، نفخ و عوارض دیگر می گردد .
19- انگور بهترین میوه برای کسانی است که می خواهند لاغر شوند و بدن خود را از ساید اوریک ، سنگ های صفراوی و مسمومیت های مزمن (مسمومیت از سرب یا جیوه ) پاک کنند . اینگونه اشخاص باید در هرهفته بمدت 2 روز فقط آب انگور بخورند و رژیم آب انگور بگیرند بدین ترتیب که هر دو ساعت یکبار آب انگور تازه را گرفته و بنوشند . مقدر مصرف روزانه تقریبا 2 کیلو گرم است و در این دو روز نباید غذای دیگری مصرف کنند فقط می توانند آب بنوشند .
20- رژیم آب انگور برای مبتلایان به سل ریوی و بـواسیر نیز مفید است .
21- برای تقویت و طراوت پوست و همچنین روشن کردن رنگ پوست ، آب انگور تازه را با یک تکه پنبه بصورت بمالید و پس از ده دقیقه با آب نیمگرم محتوی کمی جوش شیرین بشوئید .
22- زیاده روی در مصرف آّب انگور بطور مداوم ایجاد سنگ کلیه می کند .

انگور هم لاغر کننده است و هم چاق کننده . بدین گونه که اگر انگور را از صبح

تا ظهر ، خالی میل کنید لاغر کننده است و اگر آن را همراه با غذا میل کنید

چاق کننده است .

خواص خرما در روایات

١- خوشبو کننده دهان

 ۲- شست و شو دهنده معده

۳- افزایش دهنده قدرت بینایی وشنوای

۴- گوارا کننده خوراک

۵- موجب نزدیکی به خدا

۶- دورکننده اهریمن و موجودات آزاردنده روح

۷- تقویت کننده قوای جسمانی

 چلچراغ هدایت ص٢٨٢

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 17:6  توسط علی حمامی | 


صدها راز نهفته در فلفل:
در فلفل رمز و رازهايي وجود دارد كه تا كنون توجه كمتري به آن شده است و به دليل تند بودن آن،همه ي افراد از اين گياه پر خاصيت استفاده نمي كنند.يكي از خواص فلفل،مبارزه با ديابت است كه مي تواند تا حد زيادي ميزان قند خون را كاهش دهد و از افزايش چربي خون جلوگيري كند.فلفل تند سرشار از ويتامين C  مي باشد و همچنين آنتي اكسيداني براي مبارزه با بيماري هاي بدخيم و سرطان دارد.
 
 آلو و كاهش حمله ي قلبي:
آلو
ميوه اي است ضد باكتري،ضد ويروس،ملين و داراي فيبر قابل حل است كه براي كاهش كلسترول و در نتيجه كاهش خطر حمله ي قلبي مفيد است.آْلو سرشار از ويتامين هاي گوناگون و داراي پتاسيم فراوان است.خوردن آلو به بسياري از سالمندان كه دچار يبوست هستند توصيه مي شود. اگر آلو قبل از غذا مصرف شود براي رفع تشنگي بسيار موثر است.
 
پس از جراحي انگور بخوريد:
انگور ميوه ي مفيدي در درمان التهاب معده و روده،سياه سرفه،كم خوني،مقرس،بواسير،سنگ هاي صفرا وي،مسموميت هاي مزمن است و از بعضي از بيماري هاي پوستي و ازدياد فشار خون وحملات قلبي پيشگيري مي كند.انگور درمبتلايان به سوءهاضمه، مسموميت هاي مزمن تركيبات جيوه و سرب،ناراحتي هايجلدي،بواسير و بعضي حالات سل ريوي،اثر مفيد درماني دارد.همچنين ماليدن آب انگور تازه در پوست صورت باعث شادابي و جواني چهره شده و شفافيت آن را افزايش مي دهد.انگور داراي 79 درصد آب و 14 درصد قند هاي مختلف است.همچنين داراي عناصر كميابموجود در سرم خون،املاح معدني منگنز و ويتامين هاي مختلف خصوصا"ویتامین C است

.مركبات و پيشگيري از خشكي پوست:
مصرف ويتامينهاي موجود در مركبات در پيشگيري از بروز خشكي پوست به ويژه در فصل سرما نقش موثري دارد.

ويتامين C از جمله مهمترين ويتامينهاي مورد نياز بدن است كه از بروز خشكي پوست جلوگيري مي كند.اين ويتامين در ساخت پروتيينهاي پوست (كلاژن والاستين) كه به حفظ آب بافتها كمك مي كنند، نقش دارد.

در صورت كمبود ويتامين C خشكي شديد پوست رخ مي دهد.

نوشيدن يك واحد از آب مركبات همچون پرتقال، ليمو شيرين و نارنگي را در روز تامين كننده ويتامين C مورد نياز بدن در فصل سرما است.

 ويتامين C موجود در مركبات، با افزايش جذب آهن و نيز جذب ويتامين E مواد غذايي به شادابي پوست كمك مي كند.
 

پرتغال
از نظر شيميايي پرتقال را منبع غني ويتامين ث مي‌دانند و جالب آنكه پوست آن در بسياري موارد حتي مغذي‌تر از پرتقال است‌.  

كارشناسان معتقدند موارد سرطان معده تقريبا كم شده است، زيرا در تمام ماه‌هاي سال پرتقال و مركبات در دسترس همه قرار دارد و بيشتر مردم آن‌ها را مصرف مي‌كنند‌.

ويتامين ث يكي از عوامل مهم مهار كننده سرطان است به طوري كه اين ويتامين را دشمن نيرومندي بر عليه يكي از عوامل شناخته شده سرطان‌زا يعني نيتروزامين‌ها مي‌شناسند.

مصرف زياد پرتقال علاوه بر پيشگيري از سرطان معده در پيشگيري از انواع ديگر سرطان‌ها نيز مؤثر است.

 سرطان مري در اشخاصي كه زياد پرتقال مي‌خورند، پنجاه درصد كمتر از اشخاصي است كه آن را كمتر مصرف مي‌كنند و يا اصلا نمي‌خورند‌. همچنين ميزان ابتلا به سرطان لوزالمعده در مصرف كنندگان پرتقال در پايين‌ترين حد قرار دارد.

محققان دريافته‌اند كه پرتقال و ساير مركبات در پايين آوردن كلسترول خون نيز مؤثرند و اين خاصيت مديون وجود پكتين يا ماده اليافي پوست و ورقه‌هاي نازك ما بين پره‌هاي پرتقال است‌.

 در مواردي كه هدف كاهش كلسترول و تامين سلامت شريان‌ها باشد، براي استفاده از حداكثر نيروي درماني پرتقال توصيه مي‌شود كه پرتقال را با لايه سفيدرنگ زير پوست و لايه‌هاي نازك داخل پرتقال كه حاوي پكتين هستند مصرف كنيد‌.


پيشگيري از عفونت‌هاي ويروسي از خواص ديگر پرتقال است كه در عصاره آن وجود دارد. ‌

دانشمندان اين خاصيت را فقط به دليل ويتامين ث موجود در آن نمي‌دانند، بلكه معتقدند كه ممكن است يك تركيب ناشناخته ضدويروسي نيز در عصاره پرتقال موجود باشد‌.

 
لازم است بدانيد كه يك ليوان آب پرتقال، داراي 120 ميلي گرم ويتامين ث يعني دو برابر مقدار توصيه شده در روز است و علاوه بر آن داراي مقاديري كلسيم، پتاسيم، نياسين و اسيد فوليك است‌.

 آب پرتقال سرشار از الياف فيبر است به ويژه اگر با گوشت ميوه مصرف شود.

آب پرتقال هر اندازه كه سردتر باشد و در يخچال نگهداري شود ويتامين ث آن بيشتر حفظ خواهد شد.
 
آب پرتقال صحيح چگونه به دست مي‌آيد؟

پرتقال را پوست كنده البته مانند پوست كندن يك سيب، يعني پوست دوم سفيد رنگ روي آن بماند و بعد به قطعات كوچك ببريد و در آب ميوه‌گيري بيندازيد، درست مثل زماني كه مي‌خواهيد آب هويج بگيريد.

آب پرتقال شما بايد شيري رنگ باشد و نه كاملا نارنجي (از ديدگاه طب نتروپت و درمان‌هاي طبيعي).

 افرادي كه فشار خونشان بالاست و براي كنترل آن دارو مصرف مي‌كنند، به احتمال زياد به دليل استفاده از داروهاي ضد فشار خون  و يا براي بالا بودن سديم در بدنشان، پتاسيم آنها از حد طبيعي پائين‌تر آمده و مشكلاتي در وضع سلامت آنها به وجود مي‌آورد.

اين بيماران بايد به طور مرتب پتاسيم خونشان را مورد آزمايش قرار داده و كاملا زير نظر باشند.

 البته درمان كمبود پتاسيم به طور مصنوعي امكان‌پذير است و با تجويز پزشك صورت مي‌گيرد.

ولي اين بيماران بايد هميشه در تغذيه روزانه خود از مواد غذايي حاوي پتاسيم بالا استفاده كنند. آب پرتقال سرشار از پتاسيم است و در يك ليوان بزرگ آب پرتقال حدود  350 ميلي‌گرم پتاسيم وجود دارد‌.

ميوه‌هاي زرد مانند موز،‌ انواع مركبات، زردآلو، هلو، انگور، خرما و طالبي نيز داراي پتاسيم فراوان هستند، ولي چون آب پرتقال كالري كمتري دارد مناسب‌تر است. زيرا مواد خوراكي كه كالري زياد توليد مي‌كنند براي مبتلايان به فشارخون مناسب نيستند...


+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 10:54  توسط علی حمامی | 

 پزشكان و متخصصان تغذيه مي گويند:

 كه زيتون اشتها را افزايش مي دهد. كساني كه مي خواهند لاغر شوند بهتر است زيتون شور بخورند.برگ زيتون فشار خون را كاهش مي دهد و جوشانده برگ آن درد دندان را تسكين مي دهد.روغن زيتون علاوه بر كاهش كلسترول و جلوگيري از پيدايش عوارض عروقي، مانع رسوب كلسترول درون رگها و تنگ شدن آنها مي شود.

پزشكان مي گويند :

كه اگر روزي دو قاشق روغن زيتون بخوريد سلامت خود را تضمين مي كنيد.
بر اساس نتايج چندين پژوهش، زيتون به سبب داشتن ارزش غذايي بالا به رشد جنين در رحم كمك مي كند.

پژوهشگران مي گويند :

كه روغن زيتون سرشار از اسيدهاي چرب اشباع نشده است كه درمان زخم معده و بيماري هاي قلب و تصلب شرايين و تشكيل استخوان كودكان مؤثر است.
زيتون و روغن آن ميزان قند خون را تنظيم مي كند و خاصيت ضد سرطاني دارد.

 

 

گلابی ضد كم خوني

بيش از 83 درصد گوشت گلابي را آب تشكيل مي دهد اين ميوه داراي املاح معدني و مخصوصاً منگنز است .
قند گلابي بهترين قندي است كه حتي اشخاص مبتلا به مرض قند مي توانند از آن استفاده كنند زيرا به آساني هضم و جذب بدن مي شود .

پوست گلابي از نظر تانن غني است و همچنين موجب پاك كردن روده ها مي شود پوست گلابي به خاطر آنكه در معرض نور خورشيد قرار مي گيرد از نظر ويتامين ها و دياستاز از گوشت آن غني تر است همه حتي بچه هاي كوچك مي توانند گلابي بخورند به شرط آنكه كاملاً رسيده باشد گلابي هايي كه كاملاً نرسيده باشند مواد تحريك كننده دارند و گلابي هايي هم كه زياد رسيده باشند قسمتي از خواص غذايي خود را از دست مي دهند . كساني كه    نمي توانند ميوه هاي خام بخورند مي توانند كمپوت گلابي بخورند زيرا كمپوت گلابي نيز مثل ميوه ي گلابي تمام خواص غذايي اين ميوه را در خود دارد .
اثرات درماني گلابي عبارت اند از :
درمان فشار خون ؛ اگر چنانچه به مدت 4 روز فقط 200 تا 250 گرم گلابي مصرف بشود پس از طي اين مدت مشاهده خواهد شد كه فشار خون پايين آمده است .
درمان ميگرن ؛ دمكرده برگ گلابي مسكن خوبي براي ميگرن است هر موقع درد ميگرن آغاز شد يك فنجان از آن را بنوشيد .
درمان عصبيت ؛ مصرف روزانه ي يك فنجان از دم كرده برگ گلابي موجب كاهش عصبانيت مي شود .

براي كم‌خوني و افزايش اشتها انجیر مصرف کنید

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم فروردین ۱۳۸۹ساعت 15:0  توسط علی حمامی | 

بسیاری از افراد حركات ناخواسته ی ماهیچه ‌ها را در قسمت ‌های مختلف بدن كه برخی از آن ها به صورت پرش‌ های عضلانی هستند، تجربه كرده‌ اند، اما بدون شك آزار دهنده‌ ترین آن ها پرش ‌هایی است كه در ناحیه پلک ‌ها ایجاد می‌ شود.

اما آیا تا به حال علت آن را از خود پرسیده اید؟

این عارضه نوعی وضعیت خوش‌ خیم است كه عمدتا ناشی از استرس و خستگی است و باعث پرش‌ های تیک ‌وار عصبی ماهیچه ی این عضو از بدن می شود.

ماهیچه‌ هایی كه پلک ‌ها را كنترل می‌ كنند، بسیار كوچك و در عین حال حساس هستند و نسبت به محرك‌ هایی نظیر استرس، خستگی و كافئین به سرعت واكنش نشان می ‌دهند. زمانی كه این محرک ها از حد خاصی بیشتر می شوند، باید منتظر چنین پرش‌ های عضلانی در پلک ‌ها بود.

عوامل ایجاد کننده

مصرف زیاد كافئین (قهوه و کولا) و همچنین خیره شدن برای ساعات‌ طولانی به صفحه ی مانیتور کامپیوتر و حتی استفاده طولانی‌ مدت از لنزهای چشمی می‌ توانند به پرش پلک ‌ها منجر شوند.

البته این وضعیت عمدتا موقتی است و ممكن است با گذشت چند روز یا چند هفته، متوقف شود.

درمان

راهكارهایی مانند مصرف كمتر كافئین، استفاده از قطره‌ های چشمی و از همه مهم تر استراحت دادن به چشم‌ ها از جمله اقداماتی است كه می‌ توان برای درمان سریع این عارضه موقتی به كار برد.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 10:9  توسط علی حمامی | 

نام علمی سماق Rhus coriaria است. "سماق" در قدیم "سماک" نیز تلفظ می‌شده است، در حقیقت فارسی آن سماك و عربی آن سماق است.

سُماق درختچه ای است کوهستانی که میوه‌های خوشه‌ای دارد. رنگ میوه ی آن قرمز و قهوه‏ای است (تصویر مجاور) و طعم آن گس است، ولی پس از رسیدن ترش می‏شود. میوه‌ ی سماق پس از کوبیدن به عنوان چاشنی، همراه با غذاهایی مانند کباب استفاده می‌شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 10:6  توسط علی حمامی | 

123

بررسی ها نشان می دهد افرادی که طی ایام هفته 4 روز یا بیشتر حداقل 45 دقیقه به ورزش می پردازند، 25 تا 50 درصد کمتر بیمار می شوند.

تاثیر ورزش در کاهش بیماری از مصرف دارو نیز بیشتر است. به گفته محققان، تنها با پیاده روی می توان با عارضه سرماخوردگی مقابله کرد.

توصیه ورزشی به افراد سرماخورده:

*اگر سرماخوردگی به سینه سرایت نکرده باشد، ورزش کنید.

* روی خود فشار نیاورید. از انجام دو، صرف نظر کنید. از انجام دو صرف نظر کنید و به پیاده روی بپردازید.تحقیقات نشان داده ورزش ملایم هنگام سرماخوردگی مضر نیست.

* اگر با علائم سرماخوردگی همراه با گرفتگی بینی روبرویید به استراحت بپردازید. اگر سینه شما هم سرماخورده و با درد شدید، تب و ورم لوزه ها روبرو شده اید بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

* در دوره بهبود هر نوع بیماری به جز بیماری خفیف، چند هفته از ورزش کردن دست بردارید.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 9:51  توسط علی حمامی | 

 وقتی غذا بدون تمرکز خورده شود عمل جویدن و هضم غذا را مختل می کند. اگر افراد هنگام خوردن غذا برنامه های تلوزیونی ببینند یا صحبت کنند، توجه به خوردن غذا کم می شود و آثار مفیدی که بدن می تواند از خوردن غذا کسب کند از بین می رود. کودکان اگر در حال غذا خوردن تلوزیون تماشا کنند پرخوری می کنند و چاق می شوند. علاوه بر آن وقتی غذا بدون تمرکز خورده شود بر جویدن و هضم غذا تاثیر منفی می گذارد و ضایعات زیادی را به دنبال دارد. زمانی که غذا سریع خورده شود، مشکل رفلاکس در معده ایجاد می شود. غذاهای جویده نشده وارد سیستم گوارش می شود و سوء هاضمه ایجاد می کند. بنابراین بهتر است لقمه های کوچک بردارید و غذا را کاملاً بجوید. آب خوردن نیز سبب دفع سموم بدن می شود برای رفع میزان تشنگی باید آب خورده شود. اما نباید در حین غذا خوردن آب مصرف شود به دلیل اینکه سبب حجیم شدن معده و چاقی افراد می شود . 65 درصد بدن انسان از اب تشکیل شده است. آب بخصوص برای شادابی پوست لازم است و برای این منظور باید 6 تا 7 لیوان آب در روز مصرف شود.

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 9:47  توسط علی حمامی | 

ممحقان می گویند: نگه داشتن نفس برای مغز خطرناک و مضر است.پژوهشگران خاطرنشان کردند: دفعه بعد اگر خواستید برای شوخی و تفریح نفستان را حبس کنید، به خاطر بیاورید که این کار ممکن است اسیب شدیدی به مغز شما وارد کند. در یک پزوهش جدید، محققان سوئدی دریافتند: شناگرانی که به مدت چند دقیقه نفس خود را نگه می دارند با این کار باعث می شوند که میزان پروتئینی که می تواند به مغزشان آسیب برساند، افزایش پیدا کند. این پروتئین S100B نام دارد. محققان می گویند: نتایج تحقیقات جدید ما نشان می دهد وقفه تنفسی به صورت ارادی یه سیستم اعصاب مرکزی صدمه می زند و می تواند اثار جبران ناپذیری بر جای بگذارد. محققان خاطر نشان کردند: آزاد شدن پروتئین S100B در خون به مدت طولانی مرز خونی- مغزی را دچار اختلال می کند، بنابراین تکرار این کار که ممکن است در تمرینات ورزشی انفرادی مانند شنا یا در مسابقات انجام شود، آسیب های نورولوژی قابل توجهی را به مرور زمان بر جای خواهد گذاشت.

 

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 9:46  توسط علی حمامی | 

استرس شغلي و مديريت آن

مقدمه

در دهه اخير موضوع استرس و آثار آن در سازمانها مورد توجه بسيار واقع گرديده است اگر چه در علم پزشكي مساله فشار عصبي و علل و عوارض آن مدتهاست مورد بررسي و تحقيق قرار دارد اما باب اين بحث در رفتار سازماني تازه گشوده شده است.

عليرغم اين نظر كه استرسهاي مفيد نيز وجود دارد و مقداري از فشارهاي عصبي براي ايجاد تحرك و تلاش در انسان ضروري است ،زماني كه بحث استرس مطرح مي شود بيشتر به عوارض و ضايعات آن توجه شده  واسترس مضر و مخل مد نظر قرار نمي گيرد.به هرحال استرس اثرات فراواني بر عملكرد و فعاليتهاي اعضاي سازمان دارد. مديران،كاركنان و ارباب رجوع سازمان تحت تاثير فشارهاي عصبي دچار حالات رواني خاصي مي شوند و دست به اعمالي مي زنند كه مستقيما در باز دهي سازمان منعكس مي گردد.فشارهاي عصبي داراي آثار جسماني نيز هست و از اين طريق هم به سازمان لطمات شديدي مي آورد. استرسهاي حاد نيروي انساني سازمان را هم ضايع مي كند  و هدف سازمان را دستخوش تزلزل مي سازد. (سيد مهدي الواني، مديريت عمومي)عده اي از صاحبنظران رفتار سازماني استرس را بيماري شايع قرن نامگذاري كرده اند.شايد هم به راستي دوران ما عصراسترس و فشارهاي عصبي است ،دوره اي كه در آن انسان بيش از هر زمان ديگري در معرض عوامل موجد استرس قرار گرفته ودر چنين جهان پر هياهويي چگونه مي توان از استرس اجتناب كرد يا به مصاف و مقابله پرداخت؟عوامل موجد استرس چيست و چگونه مي توان آن را مديريت كرد؟
دراين مقاله برآنيم تا استرس شغلي را تعريف و منشا عوامل ايجاد كننده و نشانه هاي آن شناخته شود و سرانجام راههاي مديريت استرس بيان گردد.

استرس شغلی چیست؟

استرس شغلی می تواند به عنوان پاسخهای فیزیکی و احساسی مضر تعریف شود و زمانی رخ می دهد که الزامات شغلی با توانایی ها، منابع یا نیازهای كارمندان مطابقت نداشته باشد. استرس شغلی می تواندبه ضعف سلامت وحتي آسيب ديدن افراد منجرشود. همچنين استرس شغلي به عنوان كنش متقابل بين شرايط كاروويژگيهاي فردي شاغل، ميزان بيش از حد خواست هاي محيط كار و در نتيجه فشارهاي مرتبط با آن است كه فرد بتواند از عهده آن بر آيد.
مفهوم استرس شغلی اغلب با چالش، اشتباه می شود، اما این مفاهیم یکی نیستند. چالش به ما، از نظر روانشناسی و فیزیکی، انرژی می دهد، و ما را تحریک می کند که مهارتهای جدید بیاموزیم و بر شغل خود مسلط شویم. هنگام چالش و تلاش شغلی، احساس آرامش و رضایت داریم. بنابراین، چالش یک جزء مهم برای کار سالم و بهره ور است. اهمیت چالش در زندگی کاری ما، احتمالا ً همان چیزی است که افراد می گویند که “کمی استرس برای شما خوبست”.


دلایل استرس شغلی چیست؟

تقریبا ً همه معتقدند که استرس شغلی، نتيجه تعامل بين فرد شاغل و شرایط کاری اوست. گرچه نقطه نظرات متفاوتي بر اهمیت مشخصات فردی كاركنان در مقایسه با شرایط کاری به عنوان دلیل اولیه استرس شغلی وجود دارد. این نقطه نظرات متفاوت مهم هستند زیرا طرق مختلفی را برای پیشگیری از استرس در کار، پیشنهاد می کنند.
بر طبق یک مكتب فكري، تفاوت در مشخصات فردی مانند شخصیت و شيوه سازگاري فرد، مهم ترین عوامل در ايجاد استرس كاري در افراد است به عبارت دیگر، چیزی که برای یک نفر استرس زاست ممکن است برای دیگری مهم نباشد. این ديدگاه  استراتژی های پیشگیرانه اي را به دنبال داشته است كه تمركز بر كارمندان و راههايي براي كمك به آنها براي سازگاري با موقعيتهاي مختلف شغلي است.گرچه اهمیت تفاوتهای فردی نمی تواند ناديده گرفته شود، شواهد علمی پیشنهاد می کند که برخي شرایط و موقعيتهاي کاری خاص برای اغلب افراد، استرس زا هستند.شواهد موجود از تحقيقات جديد،شرايط و موقعيت محل كاررا در استرس افراد بسيار موثر نشان داده و طراحي مجدد كار را يكي از مهمترين اقدامات پيشگيرانه داشته است.

چرا مديران بايد نگران استرس شغلي كارمندانشان باشند؟

 كارمندان پر استرس• ممكن است دچار افسردگي يا عصبانيت شوند. كارمنداني كه استرس و فشار زيادي را• تحمل مي كنند از مرخصي هاي استعلاجي بيشتري استفاده مي كنند. كارمندان ناراضي• معمولا پس از اينكه مبالغ زيادي روي آموزش آنها سرمايه گذاري مي شود كار راترك، و اين مبلغ مجددا بايد بر روي يك كارمند جديد سرمايه گذاري شود.
 استرس شغلي• بازدهي و بهره وري  كاركنان را كاهش مي دهد. اشتباهات انجام گرفته توسط• كارمندان پر استرس باعث كارهاي با كيفيت پايين مي شود. افرادي كه استرس بسيار• زيادي را متحمل مي شوند توجه كمتري به انجام كار خود دارند و احتمال اين وجود دارد كه در اثر غفلت از تجهيزات كاري به خودشان يا ديگران آسيب برسانند.
NIOSH*نگرش  به استرس شغلیبر اساس تجربه و تحقیق، NIOSH با این نظر موافق است که شرایط کاری نقش اساسی در ایجاد استرس شغلی دارد. گرچه، نقش عوامل فردی را انکار نمی کند. بر طبق نظر NIOSH، در معرض شرایط کاری استرس زا قرار گرفتن می تواند تأثیر مستقیم بر امنیت و سلامت کاركنان داشته باشد. اما همان طور که در شکل زیر نشان داده شده است، عوامل فردی و سایر عوامل موقعیتی می توانندجهت تقویت یا تضعیف این تاثير مداخله كنند. نمونه هایی از عوامل فردی و موقعیتی که می توانند به کاهش اثرات شرایط کاری استرس زا کمک کنند  شامل موارد زیر است:• تعادل بین کار و خانواده یا زندگی شخصی.• يك شبکه حمایتی دوستان و همکاران.
• دیدگاه آرام و مثبت. 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم آبان ۱۳۸۸ساعت 14:29  توسط علی حمامی | 

فروشندگان اين مواد به خوبى مى دانند كه كارشان غيرقانونى است و البته به خوبى هم مى دانند كه هر لحظه امكان دارد با حمله نيروى انتظامى مواجه شوند. ولى تا زمانى كه مشتريان فراوانى براى اين مواد وجود دارد كار و كسب آنها ادامه خواهد يافت.روند مصرف مواد نيروزا از بيش از يك دهه پيش به ناگهان رشد زيادى پيدا كرد. يكى از فروشندگان مواد نيروزا در ناصرخسرو مى گويد: «بعضى از مطبوعات با چاپ عكس هايى به اين جو دامن زدند. در واقع آرنولد كار را خراب كرد!»يكى ديگر از فروشندگان مواد نيروزا مى گويد: « اصل استفاده از داروهاى نيروزا از بدن سازى ها شروع شد. حالا هم مشتريان ما دنبال موادى هستند كه در خود باشگاه ها براى آنها تجويز مى شود».واقعيت هم اين است كه با وجود گسترش مواد نيروزا به ورزش هاى ديگر هنوز هم از نظر بسيارى، باشگاه هاى بدنسازى مشكوك ترين محل هاى استفاده از مواد نيروزا هستند. براساس تحقيقى هم كه در يك نمونه ۹۳۹ نفرى از ورزشكاران مرد رشته بدنسازى باشگاه هاى بدنسازى شهر تهران در گروه سنى بين ۱۴ تا ۵۶ سال انجام شد، مشخص شد كه ۵۸ درصد اين ورزشكاران از مكمل هايى كه تصور مى كنند مجاز است استفاده مى كنند، ۱۶‎/۷ درصد آنها خودشان گفته اند كه از مواد نيروزا و داروهاى استروئيدى آنابوليك استفاده مى كنند و ۲۶‎/۵ درصدشان نيز اعلام كرده اند كه از مواد و تركيبات غير قانونى ديگر استفاده مى كنند.اين در حالى است كه دكتر انگورانى محققى كه اين تحقيق را انجام داده گفته است كه اگر پرسش به شكل غير مستقيم مطرح شود قطعاً آ مار واقعى مصرف اين مواد در بين اين ورزشكاران قابل توجه است.دلالان ناصرخسرو هم تنها عرضه كنندگان مواد نيروزا نيستند چرا كه به قول دكتر مسعود حاجى رسولى فيزيولوژيست ورزشى كه در نشست هم انديشى «بررسى ارتباط دوپينگ و اعتياد به مواد مخدر» سخن مى گفت، داروهاى دوپينگى «در عمل، در بقالى، زير ميز مربى و در داروخانه ها به فراوانى و بدون نسخه و همچنين در باشگاه هاى بدنسازى به راحتى توزيع مى شود».وقتى پاى اين مواد به ورزش قهرمانى باز مى شود هم غالباً با سروصداهاى زيادى همراه مى شود. در سال هاى اخير اثبات دوپينگى بودن هشت وزنه بردار از نه وزنه بردار تيم ملى در آستانه يكى از مسابقات بين المللى يكى از تكان دهنده ترين موارد دوپينگ ورزشكاران در سطح قهرمانى بود كه سروصداى زيادى به پا كرد.از طرف ديگر استفاده از اين مواد در سطح قهرمانى ابعاد به مراتب گسترده تر و خطرناك ترى هم مى يابد. چنان كه به قول حاجى رسولى مصرف داروهاى ضد درد و مخدر يكى از بدترين روش هاى دوپينگ است كه تنها جنبه ظاهرى صدمه وارده به ورزشكار از اين طريق از بين مى رود و لذا ديگر اقدامى براى درمان قطعى وى صورت نمى گيرد. به گفته وى بر اثر مصرف داروهاى مخدر و مسكن عمر قهرمانى بسيارى از ورزشكاران زود تمام مى شود. وى به عنوان نمونه به ورزشكارى اشاره مى كند كه با هفت سال سابقه در تيم ملى در نهايت بر اثر تزريق هروئين فوت مى كند.وى مى گويد: «درست است كه ما شايد مى خواهيم اين موارد را ناديده بگيريم، اما بسيارى از قهرمانان ما بويژه كسانى كه دوپينگ مى كنند، در معرض خطر اعتياد قرار دارند و ما بايد اين خطر را جدى بگيريم».

مشتريان مواد يا داروهاى نيروزا


در سال هاى آغازين اوج گيرى استفاده از مواد نيروزا، در بروشورى در وزارت بهداشت آمده بود: «سوء مصرف داروهايى كه براى افزايش قابليت هاى ورزشى يا بدنسازى عمدتاً توسط جوانان و نوجوانان انجام مى شود، موجب به وجود آمدن اين نگرانى شده كه اين موضوع به صورت يك مشكل جدى براى سلامت اين نسل و جامعه تبديل شود».
در اين بروشور نازايى دائمى، افسردگى و هيجان، بروز حملات قلبى، يرقان و سرطان كبد و بروز صفات زنانه در مردان و صفات مردانه در زنان كه خصوصاً در خانم هاى مصرف كننده زير ۱۹ سال ممكن است دائمى باشد به عنوان عوارض استفاده از اين داروها ذكر شده بود.نكته اى كه از همان ابتدا مشخص شد نيز اين بود كه مشتريان اين مواد تنها نوجوانان پسر نيستند بلكه زنان هم از اين داروها استقبال مى كنند.البته موادى كه اكنون در بازار به عنوان تقويتى و مكمل وجود دارند همه مضر و غيرمجاز نيستند. بعضى از آنها موادى هستند كه اگر به صورت صحيح و با نسخه پزشك مورد استفاده قرار بگيرند اثرات زيانبارى ندارند. اما موادى كه به نام مواد نيروزا شناخته مى شوند موادى با اثرات شبه دارويى هستند كه بيش از نياز ورزشكار تجويز مى شوند تا بدن او را عضلانى كنند، تحمل و استقامت او را افزايش دهند، ايجاد انرژى كنند، مانع از احساس خستگى شوند، تمركز حواس ايجاد كنند و ‎/‎/‎/ كه چون برخى از آنها عواقب بدى براى بدن دارند ميان كارشناسان حساسيتى نسبت به مصرف آنها به وجود آمده است چراكه مصرف اين مواد در طول هفته ها و ماه ها حتى ممكن است به مرگ ورزشكار بينجامد. به عنوان مثال نسج كليه بعضى از ورزشكاران به خاطر استفاده زياد از اين مواد از بين مى رود و يا شاهديم كه بسيارى از ورزشكارهاى دنيا در اثر سرطان هاى مختلف فوت كرده اند.
دكتر مهسا شجاعى مى گويد: «معمولاً مردان در سنين ۱۸-۱۷ سالگى تا ۳۰ سالگى از اين داروها استفاده مى كنند چون مى خواهند در مسابقه ها شركت كنند. اما حتى بعضى از نوجوانان هم كه ورزش نمى كنند به خاطر عضلانى شدن بدنشان به اين مواد روى مى آورند. زنان هم داروهاى مردانه را براى عضلانى شدن به مصرف مى رسانند. بعضى از دختران هم به خاطر ضداشتها بودن بعضى از اين مواد از آنها استفاده مى كنند».علاوه بر توصيه باشگاه ها، بعضى از اين نوجوانان هم به توصيه دوستان و همسالانشان به مصرف اين مواد روى مى آورند.نسرين مشايخى روانشناس اجتماعى مى گويد: «ظاهراً به بسيارى از افراد تلقين شده كه با استفاده از اين داروها مى توانند راه هاى موفقيت ورزشى را به سرعت طى كنند و به مقام قهرمانى و پول و شهرت برسند. برخى هم فكر مى كنند كه بدنشان دلخواهشان نيست و با عضلانى شدن و يا لاغر شدن مى توانند خودشان را نشان دهند. در واقع اين افراد به خاطر نداشتن اعتماد به نفس لازم در روابط اجتماعى به اين مواد روى مى آورند. اما مهم ترين نكاتى كه درباره مصرف اين مواد مى شود گفت اين كه واقعيت اين است كه بسيارى از ما به سلامتى خود اهميت زيادى نمى دهيم.
در حالى كه مى بينيم در كشورهاى پيشرفته اين موضوع بسيار مهم است. نتيجه اين كه به عواقبى كه مصرف اين مواد برايمان دارد نيز اهميت نمى دهيم. نكته ديگر توجه به بعد اخلاقى در ورزش است. بسيارى از ورزشكاران ما به اين نكته فكر نمى كنند كه استفاده از مواد غيرمجاز نيروزا به قصد قهرمانى زير پا گذاشتن اصول اخلاقى و تضييع حق ديگرى است. بنابراين ما لازم است كه به بعد آموزش اخلاق ورزشى به ورزشكاران توجه كنيم».به خاطر همين نگرانى ها كارشناسان بر اين موضوع تأكيد مى كنند كه لازم است قوانين و آئين نامه هاى بيشترى براى نظارت بر كار باشگاه ها و نحوه صدور مجوز براى آنها تصويب شود.يكى از كارشناسان وزارت بهداشت نيز مى گويد كه اصولاً چيزى كه اثر دارويى دارد را هر كسى نبايد بفروشد و فروش بسيارى از آنها نياز به نسخه پزشك دارد. ضمن اين كه ورود اين داروها به كشور نيز لازم است كنترل شود.

موادى با عوارض مرگبار

خيلى ها به خاطر عوارض اين مواد به پزشكان مراجعه مى كنند.دكتر مهسا شجاعى مى گويد: «بعضى ها هم داروهاى ضد عوارض اين داروها را مصرف مى كنند كه همين هم عوارضى دارد».وى مى افزايد: «بروز سرطان، عقيمى، افسردگى، بدبينى، بروز صفات زنانه در مردان و صفات مردانه در زنان، ضعف سيستم دفاعى بدن، تنگى نفس، عوارض قلبى، خشونت، اعتياد، ريزش مو، بروز سكته وپرخاشگرى از جمله برخى از عوارض اين داروها به شمار مى روند».
بسيارى از كارشناسان عقيده دارند كه نوجوانان و جوانان اطلاعات چندان زيادى درباره مواد موسوم به مواد نيروزا ندارند و همين آنها را در برابر اين داروها بسيار آسيب پذير كرده.بنابراين اطلاع رسانى به آنها و گسترش چتر حمايتى با تصويب قوانين و آئين نامه ها براى نظارت بيشتر بر فروش و استفاده از اين مواد و يا اجراى بهتر قوانين ايمنى بيشترى به آنها مى دهد .

+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم آبان ۱۳۸۸ساعت 13:55  توسط علی حمامی | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
عرض سلام وادب دارم خدمت دوستان وسروران گرامی از اینکه ماروقابل دونستیدواز وبلاک OMIDدیدن فرمودید تشکر وقدردانی میگردد0ضمن خوش آمد به شما عزیزان امیدواریم بتوانیم با اطلاع رسانی خوب وجامع آنچه رضای خداست عمل نمایم و امید است با نظرات گرم وسازنده شما بتوانیم در خدمت خالق رئوف وهمچنین شما عزیزان باشیم

پیوندهای روزانه
روزنامه قدس
خبرگزاری برنا
روزنامه خراسان

روزنامه کیهان
خبرگزاری برنا
حضرت آیت ا000 خامنه ای
آیت ا000 سیستانی
آیت ا000 صافی گلپایگانی
آیت ا000 مکارم شیرازی
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
تیر ۱۳۹۴
بهمن ۱۳۹۲
دی ۱۳۹۲
آذر ۱۳۹۲
آبان ۱۳۹۲
مهر ۱۳۹۲
شهریور ۱۳۹۲
مرداد ۱۳۹۲
تیر ۱۳۹۲
اردیبهشت ۱۳۹۲
فروردین ۱۳۹۲
اسفند ۱۳۹۱
بهمن ۱۳۹۱
دی ۱۳۹۱
آذر ۱۳۹۱
آبان ۱۳۹۱
مهر ۱۳۹۱
شهریور ۱۳۹۱
مرداد ۱۳۹۱
تیر ۱۳۹۱
خرداد ۱۳۹۱
اردیبهشت ۱۳۹۱
فروردین ۱۳۹۱
اسفند ۱۳۹۰
بهمن ۱۳۹۰
دی ۱۳۹۰
آذر ۱۳۹۰
مهر ۱۳۹۰
شهریور ۱۳۹۰
مرداد ۱۳۹۰
تیر ۱۳۹۰
خرداد ۱۳۹۰
اردیبهشت ۱۳۹۰
فروردین ۱۳۹۰
اسفند ۱۳۸۹
بهمن ۱۳۸۹
آرشيو
آرشیو موضوعی
ورزشی
سیاسی
اجتماعی
مذهبی
پزشکی
ادبیات
شعر
کودک
نسل سوخته
خانواده
تصاویر
پیوندها
1-هیات فرهنگی و مذهبی جامعه العباس چناران
2-حزب ا000
4-قطره
5-سنا
6-یاران مهدی
7-سنا
8-آفتاب پنهان
9-وبلاک نویسان ارزشی
10-هسته ای
11-بچه های آسمانی
12-ساجد
13-ابزار وب رایگان برای صاحبان وبلاگ ها و سایت ها
14-133
15-امیرعلی
16-سازمان تبلیغات شهرستان چناران
17-شبیر
18-علی مشهد
19-پیروان ولایت
20-زمزمه محبت
21-دلسوخته
22-فریادسکوت
23-انقلاب مخملی
24-معجزه قرآن وادعیه
25-مژده
26-دنیای زیبا
27-قانون وبی قانونی سیاسی
28-دنیای بهاری تو(آذزی)
29-مردان بی ادعا
30-گفته ها ونگفته ها(مژده)
31-جزیزه امید
32-خیال پرواز
33-گوهر کمال(آلاله)
34-عاشقانه و عارفانه و دوستانه(marjan0mehrabon)
35-ذکریا محمدی
36-سربازان سیدعلی خامنه ای(جوادرمضانپور)
37-الفبای شیعه(خادم)
38-ردپای عشق
یک فنجان عشق
دوقطره بارون
همراز
ثمین
ماهک
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

language=javascript src="http://www.ashoora.biz/mazhabi-projects/tadabor/png.js">

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً